Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › STELI-RODICA SRL

STELI-RODICA SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sat Muntenii de Sus Com. Muntenii de Sus
CUI 6333101 · J1994000804379
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STELI-RODICA SRL
Cod fiscal (CIF) RO6333101
Nr. Reg. Comerțului J1994000804379
Sediu Sat Muntenii de Sus Com. Muntenii de Sus, Vaslui
Telefon 0742869684

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SIMION IOANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.10.1994
CAEN4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STELI-RODICA SRL după CUI 6333101 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2024
1.829.099 lei
0.0% vs 2023
Profit net 2024
13.278 lei
-58.9% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 709 de firme din Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 4,3%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 81% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 760 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital5.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 890.095 lei20132014: 1.259.931 lei20142015: 1.346.249 lei20152016: 1.548.540 lei20162017: 1.721.843 lei20172018: 1.793.569 lei20182019: 2.003.231 lei20192020: 1.103.470 lei20202021: 1.207.979 lei20212022: 1.814.737 lei20222023: 1.832.239 lei20232024: 1.829.099 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.829.099 lei 13.278 lei 14
2023 1.832.239 lei 32.290 lei 14
2022 1.814.737 lei 56.144 lei 16
2021 1.207.979 lei 7.782 lei 16
2020 1.103.470 lei 4.664 lei 16
2019 2.003.231 lei 62.662 lei 18
2018 1.793.569 lei -27.451 lei 18
2017 1.721.843 lei 109.609 lei 17
2016 1.548.540 lei 40.422 lei 17
2015 1.346.249 lei 126.200 lei 17
2014 1.259.931 lei -69.975 lei 17
2013 890.095 lei -77.993 lei 13
2012 829.575 lei -37.693 lei 11
2011 714.122 lei -48.101 lei 12
2010 720.419 lei -97.051 lei 12
2009 733.760 lei -117.870 lei 14
2008 741.792 lei -122.879 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 153 zile−29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 22 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,73%−1,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 85,32%+3,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,17×−0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,22×+1,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,02%−5,32 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,47%−1,42 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,34%−3,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 130.650 lei−224 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,03×+0,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 66,2×−3,51 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,82%−1,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 339 din 1.297 firme active cu bilanț depus (CAEN 4931)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 1.899 firme active din sector
SectorCAEN 4931 · Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2025)4.154.373 lei

Autorități: JUDETUL VASLUI

Achiziții directe (SEAP)34
Valoare totală (2024–2026)122.822 lei

Cumpărători: Palatul Copiilor din Vaslui, CENTRUL CULTURAL JUDETEAN VASLUI, UNIVERSITATEA DE MEDICINA SI FARMACIE "GRIGORE T.POPA" DIN IASI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume13
Dintre care radiate (închise)5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STELI-RODICA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STELI-RODICA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STELI-RODICA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STELI-RODICA SRL, cu sediul în Sat Muntenii de Sus Com. Muntenii de Sus, are codul unic de înregistrare (CUI) 6333101, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000804379. Firma a fost înființată la data de 31 octombrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic (CAEN 4931).

La ultima verificare, STELI-RODICA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.829.099 lei și un rezultat net de 13.278 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STELI-RODICA SRL?

STELI-RODICA SRL (CUI 6333101) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STELI-RODICA SRL în sectorul său?

STELI-RODICA SRL ocupă locul 339 din 1.297 firme active cu bilanț depus în CAEN 4931 (Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STELI-RODICA SRL față de firmele din același domeniu?

STELI-RODICA SRL este mai veche decât 90% dintre cele 1.899 firme active cu CAEN 4931.

Este STELI-RODICA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STELI-RODICA SRL (CUI 6333101) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STELI-RODICA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STELI-RODICA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STELI-RODICA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STELI-RODICA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STELI-RODICA SRL plătitoare de TVA?

Da, STELI-RODICA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STELI-RODICA SRL?

În anul 2024, STELI-RODICA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.829.099 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STELI-RODICA SRL?

Firmoscop analizează STELI-RODICA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Vaslui →

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.