Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Harghita › CAMETAL SA

CAMETAL SA

Înființată în 1994 · 31 de ani vechime · Mun. Gheorgheni
CUI 6377450 · J19/985/1994
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAMETAL SA
Cod fiscal (CIF) RO6377450
Nr. Reg. Comerțului J19/985/1994
Sediu social Str. KOSSUTH LAJOS nr. 193, Municipiul Gheorgheni, jud. Harghita, 4200
Telefon 0745146497

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

PORTIK ENDRE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Staremandat administratori expirat
CAEN1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAMETAL SA după CUI 6377450 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2024
60.000 lei
+500,0% vs 2023
Profit net 2024
30.463 lei
+2138,3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă50.8%
Față de sectorpeste 93% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 3.171 de firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 6,1%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 40.000 lei20132014: 26.000 lei20142015: 12.543 lei20152016: 22.140 lei20162017: 30.000 lei20172018: 30.000 lei20182019: 135.000 lei20192020: 30.000 lei20202021: 40.000 lei20212022: 40.491 lei20222023: 10.000 lei20232024: 60.000 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 60.000 lei 30.463 lei —
2023 10.000 lei 1.361 lei —
2022 40.491 lei 19.634 lei 0
2021 40.000 lei 6.319 lei 1
2020 30.000 lei 4.410 lei 1
2019 135.000 lei 957.235 lei 2
2018 30.000 lei 8.404 lei 1
2017 30.000 lei 6.023 lei 1
2016 22.140 lei -16.577 lei 1
2015 12.543 lei -49.769 lei 1
2014 26.000 lei -3.648 lei 1
2013 40.000 lei -16.056 lei 1
2012 30.027 lei -744 lei 1
2011 24.000 lei 466 lei 1
2010 24.358 lei -12.571 lei 1
2009 24.900 lei 2.848 lei 1
2008 28.970 lei 2.269 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.623 de zile−7.849 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7.637 de zile−36.619 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 50,77%+37,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12,54%+0,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 7,97×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,14× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1,64%+1,57 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,43%+1,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 87,46%−0,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,03× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 201,34×+167,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 116,68%+97,35 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 268 din 714 firme active cu bilanț depus (CAEN 1629)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 2.600 de firme active din sector
SectorCAEN 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 10.11.1994 → mandat administratori expirat
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → INREGISTRAT din data 10.11.1994
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 10.11.1994 → mandat administratori expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAMETAL SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAMETAL SA? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

CAMETAL SA, cu sediul în Mun. Gheorgheni, are codul unic de înregistrare (CUI) 6377450, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/985/1994. Firma a fost înființată la data de 10 noiembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN 1629).

La ultima verificare, CAMETAL SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 60.000 lei și un rezultat net de 30.463 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAMETAL SA?

CAMETAL SA (CUI 6377450) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CAMETAL SA în sectorul său?

CAMETAL SA ocupă locul 268 din 714 firme active cu bilanț depus în CAEN 1629 (Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAMETAL SA față de firmele din același domeniu?

CAMETAL SA este mai veche decât 98% dintre cele 2.600 de firme active cu CAEN 1629.

Este CAMETAL SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAMETAL SA (CUI 6377450) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAMETAL SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAMETAL SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAMETAL SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAMETAL SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAMETAL SA plătitoare de TVA?

Da, CAMETAL SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAMETAL SA?

În anul 2024, CAMETAL SA a raportat o cifră de afaceri de 60.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAMETAL SA?

Firmoscop analizează CAMETAL SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1629 din Harghita, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.