Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › METRON SERV SRL

METRON SERV SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 6433151 · J1994000956399
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire METRON SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO6433151
Nr. Reg. Comerțului J1994000956399
Sediu social Str. Agriculturii nr. 15, Mun. Focşani, jud. VRANCEA, 620053
Telefon 0237620964

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TEMELIE LILI · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.11.1994
CAEN7120 · Activități de testări și analize tehnice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută METRON SERV SRL după CUI 6433151 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
20.191.256 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
2.622.408 lei
-7.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.0%
Față de sectorpeste 38% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.462 de firme din Activități de testări și analize tehnice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 20,7%.

Mărime față de sector77 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.634 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.486.823 lei20142015: 6.701.252 lei20152016: 7.386.592 lei20162017: 9.263.841 lei20172018: 8.771.383 lei20182019: 9.898.088 lei20192020: 11.172.258 lei20202021: 14.448.745 lei20212022: 20.642.833 lei20222023: 19.277.202 lei20232024: 18.633.347 lei20242025: 20.191.256 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 20.191.256 lei 2.622.408 lei 77
2024 18.633.347 lei 2.825.048 lei 74
2023 19.277.202 lei 4.424.788 lei 69
2022 20.642.833 lei 7.448.427 lei 64
2021 14.448.745 lei 3.866.798 lei 40
2020 11.172.258 lei 3.450.294 lei 39
2019 9.898.088 lei 4.260.664 lei 36
2018 8.771.383 lei 4.202.226 lei 41
2017 9.263.841 lei 3.324.040 lei 32
2016 7.386.592 lei 3.025.725 lei 30
2015 6.701.252 lei 2.610.840 lei 26
2014 6.486.823 lei 2.296.867 lei 27
2013 4.840.215 lei 1.435.261 lei 21
2012 4.105.984 lei 868.225 lei 14
2011 4.161.614 lei 1.651.298 lei 8
2010 2.449.011 lei 648.992 lei 7
2009 1.558.567 lei 211.841 lei 7
2008 1.512.698 lei 389.281 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 182 zile+88 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 106 zile+21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,99%−2,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,4%+17,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,91×−3,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,48×+0,3 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 12,4%+1,66 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,96%−0,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 72,22%−18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 262.224 lei+10.422 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,69× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 40,57×−3,52 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,17%−1,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 32 din 3.187 firme active cu bilanț depus (CAEN 7120)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 5.023 firme active din sector
SectorCAEN 7120 · Activități de testări și analize tehnice →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)41
Valoare totală (2024–2026)6.331.016 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați5 · 5.479.626 lei

Autorități: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A.

Achiziții directe (SEAP)1.400
Valoare totală (2024–2026)5.142.862 lei

Cumpărători: COMPANIA NATIONALA DE ADMINISTRARE A INFRASTRUCTURII RUTIERE S.A., SPITALUL MUNICIPAL MANGALIA, INSPECTORATUL DE STAT PENTRU CONTROLUL IN TRANSPORTUL RUTIER

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru METRON SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți METRON SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru METRON SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

METRON SERV SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 6433151, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994000956399. Firma a fost înființată la data de 23 noiembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Activități de testări și analize tehnice (CAEN 7120).

La ultima verificare, METRON SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20.191.256 lei și un rezultat net de 2.622.408 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are METRON SERV SRL?

METRON SERV SRL (CUI 6433151) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă METRON SERV SRL în sectorul său?

METRON SERV SRL ocupă locul 32 din 3.187 firme active cu bilanț depus în CAEN 7120 (Activități de testări și analize tehnice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este METRON SERV SRL față de firmele din același domeniu?

METRON SERV SRL este mai veche decât 97% dintre cele 5.023 firme active cu CAEN 7120.

Este METRON SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare METRON SERV SRL (CUI 6433151) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este METRON SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, METRON SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în METRON SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru METRON SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este METRON SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, METRON SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a METRON SERV SRL?

În anul 2025, METRON SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.191.256 lei și un număr mediu de 77 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu METRON SERV SRL?

Firmoscop analizează METRON SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.