Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › NEANDERCOM SRL

NEANDERCOM SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 6436921 · J06/772/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEANDERCOM SRL
Cod fiscal (CIF) RO6436921
Nr. Reg. Comerțului J06/772/1994
Sediu social Str. Florilor nr. 1, bl. 1, sc. B, ap. 68, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420126
Telefon 63221392

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

TIMAR FLORIN · administrator si reprezentant

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 22.09.2010
CAEN4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEANDERCOM SRL după CUI 6436921 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
85.021 lei
+28.0% vs 2024
Profit net 2025
4.662 lei
-74.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.5%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 587 de firme din Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 5,5%.

Datorii / capital3.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 64.573 lei20102011: 421.279 lei20112012: 198.134 lei20122013: 33.082 lei20132014: 11.687 lei20142015: 8.244 lei20152016: 4.250 lei20162021: 16.700 lei20212023: 69.139 lei20232024: 66.218 lei20242025: 85.021 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 85.021 lei 4.662 lei
2024 66.218 lei 18.370 lei
2023 69.139 lei 39.850 lei
2022 -7.073 lei
2021 16.700 lei 8.307 lei
2020 -1.578 lei
2019 -1.854 lei
2018 -2.872 lei
2017 -2.401 lei
2016 4.250 lei -1.582 lei
2015 8.244 lei -1.670 lei
2014 11.687 lei -11.609 lei 1
2013 33.082 lei -19.929 lei 1
2012 198.134 lei -21.220 lei 2
2011 421.279 lei -2.577 lei 2
2010 64.573 lei 7.877 lei 1
2009 -1.822 lei
2008 -84 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 41 zile−1.206 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 22 zile−205 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,48%−22,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 77,1%−23,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,3×+0,31 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,37× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 165,73% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 37,95%+29,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 22,9%+23,72 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 6,92×+6,62 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 19,91%−32,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 654 din 860 firme active cu bilanț depus (CAEN 4661)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 1.325 firme active din sector
SectorCAEN 4661 · Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEANDERCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEANDERCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NEANDERCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEANDERCOM SRL, cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 6436921, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/772/1994. Firma a fost înființată la data de 24 noiembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor (CAEN 4661).

La ultima verificare, NEANDERCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 85.021 lei și un rezultat net de 4.662 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEANDERCOM SRL?

NEANDERCOM SRL (CUI 6436921) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NEANDERCOM SRL în sectorul său?

NEANDERCOM SRL ocupă locul 654 din 860 firme active cu bilanț depus în CAEN 4661 (Comerț cu ridicata al mașinilor agricole, echipamentelor și furniturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEANDERCOM SRL față de firmele din același domeniu?

NEANDERCOM SRL este mai veche decât 96% dintre cele 1.325 firme active cu CAEN 4661.

Este NEANDERCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEANDERCOM SRL (CUI 6436921) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEANDERCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEANDERCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEANDERCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEANDERCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEANDERCOM SRL plătitoare de TVA?

Da, NEANDERCOM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEANDERCOM SRL?

În anul 2025, NEANDERCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 85.021 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEANDERCOM SRL?

Firmoscop analizează NEANDERCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.