Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › COLOREX PAINTS SRL

COLOREX PAINTS SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sat Leţcani Com. Leţcani
CUI 6448039 · J1994002600229
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COLOREX PAINTS SRL
Cod fiscal (CIF) RO6448039
Nr. Reg. Comerțului J1994002600229
Sediu social Str TITU MAIORESCU nr. 3, Sat Leţcani Com. Leţcani, jud. IAŞI, 707280
Telefon 0232211364

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FURDUESCU-CLINC CLAUDIA-AUGUSTA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.11.1994
CAEN2030 · Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COLOREX PAINTS SRL după CUI 6448039 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.422.432 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
167.743 lei
+62.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.8%
Datorii / capital2.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.386.614 lei20142015: 1.390.225 lei20152016: 4.640.524 lei20162017: 2.159.509 lei20172018: 2.684.814 lei20182019: 4.563.776 lei20192020: 3.075.882 lei20202021: 4.143.836 lei20212022: 4.498.478 lei20222023: 3.603.842 lei20232024: 3.889.037 lei20242025: 4.422.432 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.422.432 lei 167.743 lei 8
2024 3.889.037 lei 103.121 lei 7
2023 3.603.842 lei 161.079 lei 8
2022 4.498.478 lei 524.759 lei 9
2021 4.143.836 lei 823.022 lei 8
2020 3.075.882 lei 622.304 lei 7
2019 4.563.776 lei 368.945 lei 8
2018 2.684.814 lei 226.149 lei 5
2017 2.159.509 lei 109.558 lei 4
2016 4.640.524 lei 90.827 lei 3
2015 1.390.225 lei 30.998 lei 2
2014 1.386.614 lei -133.416 lei 7
2013 1.702.722 lei 5.165 lei 15
2012 1.902.302 lei 5.540 lei 12
2011 2.956.094 lei 4.325 lei 15
2010 1.591.953 lei 16.257 lei 12
2009 2.043.995 lei 62.799 lei 10
2008 2.959.970 lei 369.773 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 107 zile−30 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 48 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,79%+1,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 72,61%−4,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,38×+0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,59×−0,74 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 33,4%+9,84 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,36%+3,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,03%+4,82 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 552.804 lei−2.773 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,47×+0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,61×+0,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 101 zile−27 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,55%+1,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 34 din 156 firme active cu bilanț depus (CAEN 2030)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 318 firme active din sector
SectorCAEN 2030 · Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)15
Valoare totală (2024–2026)25.079 lei

Cumpărători: Liceul '' Profesor Mihai Dumitriu"' Valea Lupului, Spitalul Municipal de Urgenta Pascani, SCOALA GIMNAZIALA ION SIMIONESCU IASI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COLOREX PAINTS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COLOREX PAINTS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru COLOREX PAINTS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COLOREX PAINTS SRL, cu sediul în Sat Leţcani Com. Leţcani, are codul unic de înregistrare (CUI) 6448039, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994002600229. Firma a fost înființată la data de 25 noiembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor (CAEN 2030).

La ultima verificare, COLOREX PAINTS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.422.432 lei și un rezultat net de 167.743 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COLOREX PAINTS SRL?

COLOREX PAINTS SRL (CUI 6448039) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COLOREX PAINTS SRL în sectorul său?

COLOREX PAINTS SRL ocupă locul 34 din 156 firme active cu bilanț depus în CAEN 2030 (Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice și masticurilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COLOREX PAINTS SRL față de firmele din același domeniu?

COLOREX PAINTS SRL este mai veche decât 80% dintre cele 318 firme active cu CAEN 2030.

Este COLOREX PAINTS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COLOREX PAINTS SRL (CUI 6448039) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COLOREX PAINTS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COLOREX PAINTS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COLOREX PAINTS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COLOREX PAINTS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COLOREX PAINTS SRL plătitoare de TVA?

Da, COLOREX PAINTS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COLOREX PAINTS SRL?

În anul 2025, COLOREX PAINTS SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.422.432 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COLOREX PAINTS SRL?

Firmoscop analizează COLOREX PAINTS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.