Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › IZOREF CONSTRUCTII SRL

IZOREF CONSTRUCTII SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 6528561 · J1994003714125
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IZOREF CONSTRUCTII SRL
Cod fiscal (CIF) RO6528561
Nr. Reg. Comerțului J1994003714125
Sediu social Calea FLORESTI nr. 2C, bl. A1C, ap. 34, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0264442524

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

TODORAN CĂLIN GEORGE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.12.1994
CAEN4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IZOREF CONSTRUCTII SRL după CUI 6528561 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
46.852.537 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
5.153.118 lei
+4.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă11.0%
Față de sectorpeste 45% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.523 de firme din Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,9%.

Mărime față de sector54 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.715 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.539.991 lei20142015: 8.791.260 lei20152016: 10.278.682 lei20162017: 12.621.648 lei20172018: 11.586.728 lei20182019: 20.439.278 lei20192020: 17.882.127 lei20202021: 27.017.066 lei20212022: 31.072.973 lei20222023: 33.636.809 lei20232024: 44.285.768 lei20242025: 46.852.537 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 46.852.537 lei 5.153.118 lei 54
2024 44.285.768 lei 4.917.168 lei 48
2023 33.636.809 lei 3.192.685 lei 44
2022 31.072.973 lei 3.288.773 lei 66
2021 27.017.066 lei 3.174.446 lei 75
2020 17.882.127 lei 2.395.966 lei 68
2019 20.439.278 lei 1.288.876 lei 72
2018 11.586.728 lei 885.543 lei 62
2017 12.621.648 lei 2.288.679 lei 61
2016 10.278.682 lei 983.600 lei 64
2015 8.791.260 lei 813.889 lei 55
2014 6.539.991 lei 229.609 lei 46
2013 4.147.708 lei 67.619 lei 40
2012 3.418.419 lei 49.694 lei 41
2011 4.122.295 lei 234.732 lei 38
2010 2.268.533 lei 17.961 lei 49
2009 3.758.512 lei 29.815 lei 64
2008 2.771.617 lei 36.084 lei 49

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nuda

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 118 zile+18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 106 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11%−0,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,93%+5,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,09×−0,29 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,92×+0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 31,17%+2,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,32%−0,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,36%−5,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 867.640 lei−54.980 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,48×−0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,25×−2,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 36 zile+8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,54% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 23 din 3.786 firme active cu bilanț depus (CAEN 4399)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 8.516 firme active din sector
SectorCAEN 4399 · Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IZOREF CONSTRUCTII SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IZOREF CONSTRUCTII SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IZOREF CONSTRUCTII SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IZOREF CONSTRUCTII SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 6528561, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994003714125. Firma a fost înființată la data de 13 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).

La ultima verificare, IZOREF CONSTRUCTII SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 46.852.537 lei și un rezultat net de 5.153.118 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IZOREF CONSTRUCTII SRL?

IZOREF CONSTRUCTII SRL (CUI 6528561) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IZOREF CONSTRUCTII SRL în sectorul său?

IZOREF CONSTRUCTII SRL ocupă locul 23 din 3.786 firme active cu bilanț depus în CAEN 4399 (Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IZOREF CONSTRUCTII SRL față de firmele din același domeniu?

IZOREF CONSTRUCTII SRL este mai veche decât 98% dintre cele 8.516 firme active cu CAEN 4399.

Este IZOREF CONSTRUCTII SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IZOREF CONSTRUCTII SRL (CUI 6528561) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IZOREF CONSTRUCTII SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IZOREF CONSTRUCTII SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IZOREF CONSTRUCTII SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IZOREF CONSTRUCTII SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IZOREF CONSTRUCTII SRL plătitoare de TVA?

Da, IZOREF CONSTRUCTII SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IZOREF CONSTRUCTII SRL?

În anul 2025, IZOREF CONSTRUCTII SRL a raportat o cifră de afaceri de 46.852.537 lei și un număr mediu de 54 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IZOREF CONSTRUCTII SRL?

Firmoscop analizează IZOREF CONSTRUCTII SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.