Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › PREFERE RESINS ROMANIA SRL

PREFERE RESINS ROMANIA SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Orş. Râşnov
CUI 6535682 · J1993002893086
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PREFERE RESINS ROMANIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO6535682
Nr. Reg. Comerțului J1993002893086
Sediu social Str. Gării nr. 4, Orş. Râşnov, jud. BRAŞOV, 505400
Telefon 0744757653

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUNTEANU REMUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.12.1994
CAEN2059 · Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PREFERE RESINS ROMANIA SRL după CUI 6535682 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
36.030.957 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
267.467 lei
-80.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Datorii / capital1.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 12.090.979 lei20142015: 11.620.395 lei20152016: 8.660.775 lei20162017: 13.330.210 lei20172018: 13.344.036 lei20182019: 19.831.710 lei20192020: 22.930.316 lei20202021: 39.763.875 lei20212022: 54.817.464 lei20222023: 43.906.995 lei20232024: 42.274.181 lei20242025: 36.030.957 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 36.030.957 lei 267.467 lei 22
2024 42.274.181 lei 1.380.771 lei 21
2023 43.906.995 lei 1.762.952 lei 20
2022 54.817.464 lei -394.295 lei 21
2021 39.763.875 lei 840.743 lei 21
2020 22.930.316 lei 1.184.412 lei 21
2019 19.831.710 lei 327.530 lei 22
2018 13.344.036 lei -1.961.841 lei 23
2017 13.330.210 lei -2.765.393 lei 25
2016 8.660.775 lei -2.569.819 lei 26
2015 11.620.395 lei 690.829 lei 26
2014 12.090.979 lei -3.783.939 lei 27
2013 10.176.994 lei -4.109.750 lei 27
2012 12.161.235 lei -1.939.343 lei 26
2011 5.617.972 lei -2.713.259 lei 25
2010 7.180.522 lei -1.996.522 lei 31
2009 7.972.476 lei 42.042 lei 31
2008 7.097.460 lei 183.142 lei 31

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 87 zile+19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,74%−2,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 62,75%+1,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,59× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,67×+0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,19%−23,07 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,95%−8,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 37,51%−0,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.637.771 lei−375.285 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,62×−0,68 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 47,7×+9,25 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 8 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,8%−2,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12 din 130 firme active cu bilanț depus (CAEN 2059)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 204 firme active din sector
SectorCAEN 2059 · Fabricarea altor produse chimice n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume12
Dintre care radiate (închise)10

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PREFERE RESINS ROMANIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PREFERE RESINS ROMANIA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PREFERE RESINS ROMANIA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PREFERE RESINS ROMANIA SRL, cu sediul în Orş. Râşnov, are codul unic de înregistrare (CUI) 6535682, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1993002893086. Firma a fost înființată la data de 14 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse chimice n.c.a. (CAEN 2059).

La ultima verificare, PREFERE RESINS ROMANIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 36.030.957 lei și un rezultat net de 267.467 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PREFERE RESINS ROMANIA SRL?

PREFERE RESINS ROMANIA SRL (CUI 6535682) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PREFERE RESINS ROMANIA SRL în sectorul său?

PREFERE RESINS ROMANIA SRL ocupă locul 12 din 130 firme active cu bilanț depus în CAEN 2059 (Fabricarea altor produse chimice n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PREFERE RESINS ROMANIA SRL față de firmele din același domeniu?

PREFERE RESINS ROMANIA SRL este mai veche decât 89% dintre cele 204 firme active cu CAEN 2059.

Este PREFERE RESINS ROMANIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PREFERE RESINS ROMANIA SRL (CUI 6535682) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PREFERE RESINS ROMANIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PREFERE RESINS ROMANIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PREFERE RESINS ROMANIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PREFERE RESINS ROMANIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PREFERE RESINS ROMANIA SRL plătitoare de TVA?

Da, PREFERE RESINS ROMANIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PREFERE RESINS ROMANIA SRL?

În anul 2025, PREFERE RESINS ROMANIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 36.030.957 lei și un număr mediu de 22 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PREFERE RESINS ROMANIA SRL?

Firmoscop analizează PREFERE RESINS ROMANIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.