Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › SAMARA SRL

SAMARA SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 6537390 · J13/3996/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SAMARA SRL
Cod fiscal (CIF) RO6537390
Nr. Reg. Comerțului J13/3996/1994
Sediu social Str. Calafatului nr. 64, Mun. Constanţa, 900048
Telefon 0241674737

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

SAMARA LILIANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.11.1994
CAEN4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SAMARA SRL după CUI 6537390 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
10.249.682 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
952.263 lei
-71.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.3%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 3.856.279 lei20142015: 3.602.243 lei20152016: 2.004.154 lei20162017: 3.727.034 lei20172018: 6.775.071 lei20182019: 7.986.997 lei20192020: 9.982.626 lei20202021: 7.605.057 lei20212022: 8.123.384 lei20222023: 10.556.564 lei20232024: 12.240.411 lei20242025: 10.249.682 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.249.682 lei 952.263 lei 22
2024 12.240.411 lei 3.296.542 lei 29
2023 10.556.564 lei 1.521.898 lei 26
2022 8.123.384 lei 17.440 lei 29
2021 7.605.057 lei 83.200 lei 36
2020 9.982.626 lei 1.512.671 lei 41
2019 7.986.997 lei 851.903 lei 50
2018 6.775.071 lei 972.729 lei 40
2017 3.727.034 lei 362.382 lei 26
2016 2.004.154 lei -214.502 lei 22
2015 3.602.243 lei 1.267.320 lei 36
2014 3.856.279 lei -515.230 lei 42
2013 4.061.028 lei -908.482 lei 66
2012 4.885.404 lei 359 lei 66
2011 10.020.298 lei 3.932.790 lei 47
2010 3.014.009 lei 459.267 lei 40
2009 3.117.244 lei 424.988 lei 40
2008 2.727.561 lei 278.220 lei 41

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 53 zile−28 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 34 zile−76 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,29%−17,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,12%+0,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,69× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,59× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,6%−33,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,64%−21,22 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,88%−0,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 465.895 lei+43.812 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,54×+0,87 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 38,65× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,11%−35,11 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 24 din 120 firme active cu bilanț depus (CAEN 4212)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 170 firme active din sector
SectorCAEN 4212 · Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)4
Valoare totală (2024–2025)13.499.725 lei

Autorități: C.N.C.F. "C.F.R." S.A.- SUCURSALA REGIONALĂ C.F. TIMIȘOARA - UNITATE OPERAȚIONALĂ

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SAMARA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SAMARA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru SAMARA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SAMARA SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 6537390, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/3996/1994. Firma a fost înființată la data de 14 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane (CAEN 4212).

La ultima verificare, SAMARA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.249.682 lei și un rezultat net de 952.263 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SAMARA SRL?

SAMARA SRL (CUI 6537390) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă SAMARA SRL în sectorul său?

SAMARA SRL ocupă locul 24 din 120 firme active cu bilanț depus în CAEN 4212 (Lucrări de construcții a căilor ferate de suprafață și subterane), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SAMARA SRL față de firmele din același domeniu?

SAMARA SRL este mai veche decât 97% dintre cele 170 firme active cu CAEN 4212.

Este SAMARA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SAMARA SRL (CUI 6537390) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SAMARA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SAMARA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SAMARA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SAMARA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SAMARA SRL plătitoare de TVA?

Da, SAMARA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SAMARA SRL?

În anul 2025, SAMARA SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.249.682 lei și un număr mediu de 22 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SAMARA SRL?

Firmoscop analizează SAMARA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.