Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › LUTIS COM SRL

LUTIS COM SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Craiova
CUI 6590440 · J16/3221/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUTIS COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO6590440
Nr. Reg. Comerțului J16/3221/1994
Sediu social Str. Amaradiei nr. 30, bl. 57 APT, sc. 3, ap. 9, Mun. Craiova, jud. DOLJ
Telefon 0251468224

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.12.1994
CAEN4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUTIS COM SRL după CUI 6590440 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
7.163.484 lei
-5.0% vs 2023
Profit net 2024
86.750 lei
-69.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă1.2%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 288 de firme din Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 76% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 274 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 4.567.364 lei20132014: 4.117.191 lei20142015: 4.045.240 lei20152016: 4.810.797 lei20162017: 4.619.777 lei20172018: 4.502.935 lei20182019: 4.835.964 lei20192020: 5.038.876 lei20202021: 5.425.406 lei20212022: 6.159.356 lei20222023: 7.533.099 lei20232024: 7.163.484 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 7.163.484 lei 86.750 lei 8
2023 7.533.099 lei 284.011 lei 8
2022 6.159.356 lei 120.289 lei 8
2021 5.425.406 lei 137.801 lei 9
2020 5.038.876 lei 60.502 lei 9
2019 4.835.964 lei 55.354 lei 9
2018 4.502.935 lei 44.992 lei 9
2017 4.619.777 lei 81.015 lei 11
2016 4.810.797 lei 69.690 lei 13
2015 4.045.240 lei 38.946 lei 15
2014 4.117.191 lei 54.035 lei 16
2013 4.567.364 lei 87.523 lei
2012 4.984.417 lei 115.530 lei 18
2011 5.431.507 lei 100.158 lei 18
2010 6.061.454 lei 106.335 lei 19
2009 7.641.288 lei 127.288 lei 20
2008 7.189.734 lei 225.610 lei 18

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 42 zile−7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,21%−2,56 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,88%−1,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,28×+0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,78×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,45%−13,41 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,08%−7,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,52%+2,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 895.436 lei−46.201 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,54×−0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,7×+1,9 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 29 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,4%−3,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 101 din 513 firme active cu bilanț depus (CAEN 4636)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 819 firme active din sector
SectorCAEN 4636 · Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1994003221162 → J16/3221/1994
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J16/3221/1994 → J1994003221162

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUTIS COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUTIS COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LUTIS COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUTIS COM SRL, cu sediul în Mun. Craiova, are codul unic de înregistrare (CUI) 6590440, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/3221/1994. Firma a fost înființată la data de 21 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase (CAEN 4636).

La ultima verificare, LUTIS COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 7.163.484 lei și un rezultat net de 86.750 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUTIS COM SRL?

LUTIS COM SRL (CUI 6590440) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUTIS COM SRL în sectorul său?

LUTIS COM SRL ocupă locul 101 din 513 firme active cu bilanț depus în CAEN 4636 (Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUTIS COM SRL față de firmele din același domeniu?

LUTIS COM SRL este mai veche decât 93% dintre cele 819 firme active cu CAEN 4636.

Este LUTIS COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUTIS COM SRL (CUI 6590440) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUTIS COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUTIS COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUTIS COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUTIS COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUTIS COM SRL plătitoare de TVA?

Da, LUTIS COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUTIS COM SRL?

În anul 2024, LUTIS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.163.484 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUTIS COM SRL?

Firmoscop analizează LUTIS COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.