Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › MERLIN SRL

MERLIN SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 6594182 · J30/1810/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MERLIN SRL
Cod fiscal (CIF) RO6594182
Nr. Reg. Comerțului J30/1810/1994
Sediu social Str. Petőfi Sándor nr. 21, ap. 1, Mun. Satu Mare, 440026
Telefon 0261715915

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

HADRANYI IOSIF · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.12.1994
CAEN7250 · Întreținerea și repararea mașinilor de birou, de contabilizat și a calculatoarelor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MERLIN SRL după CUI 6594182 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2017
336.953 lei
+3.0% vs 2016
Profit net 2017
49.079 lei
-37.2% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă14.6%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 317.113 lei317K lei20082009: 191.554 lei192K lei20092010: 319.607 lei320K lei20102011: 271.178 lei271K lei20112012: 169.027 lei169K lei20122013: 305.670 lei306K lei20132014: 300.042 lei300K lei20142015: 260.904 lei261K lei20152016: 328.709 lei329K lei20162017: 336.953 lei337K lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 336.953 lei 49.079 lei 1
2016 328.709 lei 78.200 lei 1
2015 260.904 lei 7.246 lei 1
2014 300.042 lei 3.122 lei 2
2013 305.670 lei 9.369 lei 1
2012 169.027 lei -9.485 lei 2
2011 271.178 lei 454 lei 2
2010 319.607 lei 20.388 lei 2
2009 191.554 lei 658 lei 2
2008 317.113 lei 9.519 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2008–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 131 zile−21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 56 zile−30 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,57%−9,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 39,15%−5,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,55×+0,32 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,64×−0,17 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 26,04%−20,3 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,85%−9,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,85%+5,62 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 336.953 lei+8.244 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,09× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,59×−1,3 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 48 zile+7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 18,44%−16,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1 din 52 firme active cu bilanț depus (CAEN 7250)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 161 firme active din sector
SectorCAEN 7250 · Întreținerea și repararea mașinilor de birou, de contabilizat și a calculatoarelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MERLIN SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MERLIN SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MERLIN SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MERLIN SRL, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 6594182, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/1810/1994. Firma a fost înființată la data de 21 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea mașinilor de birou, de contabilizat și a calculatoarelor (CAEN 7250).

La ultima verificare, MERLIN SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 336.953 lei și un rezultat net de 49.079 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MERLIN SRL?

MERLIN SRL (CUI 6594182) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MERLIN SRL în sectorul său?

MERLIN SRL ocupă locul 1 din 52 firme active cu bilanț depus în CAEN 7250 (Întreținerea și repararea mașinilor de birou, de contabilizat și a calculatoarelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MERLIN SRL față de firmele din același domeniu?

MERLIN SRL este mai veche decât 82% dintre cele 161 firme active cu CAEN 7250.

Este MERLIN SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MERLIN SRL (CUI 6594182) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MERLIN SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MERLIN SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MERLIN SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MERLIN SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MERLIN SRL plătitoare de TVA?

Da, MERLIN SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MERLIN SRL?

În anul 2017, MERLIN SRL a raportat o cifră de afaceri de 336.953 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MERLIN SRL?

Firmoscop analizează MERLIN SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.