Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › CELLADA SRL

CELLADA SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 6627786 · J1994001251286
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CELLADA SRL
Cod fiscal (CIF) RO6627786
Nr. Reg. Comerțului J1994001251286
Sediu social Str. Crişan nr. 22D, Mun. Slatina, jud. OLT
Telefon 0722530723

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ANTONACHE IULIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.12.1994
CAEN9200 · Activități de jocuri de noroc și pariuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CELLADA SRL după CUI 6627786 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
117.463.209 lei
-17.0% vs 2024
Profit net 2025
3.849.813 lei
-84.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă3.3%
Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 906.670 lei20142015: 12.303.550 lei20152016: 25.703.583 lei20162017: 34.203.207 lei20172018: 46.323.263 lei20182019: 55.921.584 lei20192020: 33.175.380 lei20202021: 63.825.277 lei20212022: 107.547.086 lei20222023: 123.640.220 lei20232024: 140.804.774 lei20242025: 117.463.209 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 117.463.209 lei 3.849.813 lei 236
2024 140.804.774 lei 24.423.554 lei 252
2023 123.640.220 lei 9.695.362 lei 192
2022 107.547.086 lei 18.942.252 lei 175
2021 63.825.277 lei 7.802.522 lei 121
2020 33.175.380 lei 1.586.162 lei 144
2019 55.921.584 lei 7.745.476 lei 134
2018 46.323.263 lei 6.210.776 lei 148
2017 34.203.207 lei 4.700.026 lei 140
2016 25.703.583 lei 2.503.924 lei 121
2015 12.303.550 lei 2.706.134 lei 52
2014 906.670 lei 380.622 lei 26
2013 453.131 lei 114.469 lei 16
2012 381.066 lei 326.184 lei 15
2011 178.932 lei 24.811 lei 13
2010 185.300 lei -115.495 lei 14
2008 248.183 lei 47.664 lei 15

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 73 zile+41 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 97 zile+22 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,28%−14,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,75%+27,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,93×−2,2 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,94×+0,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,42%−43,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,52%−38,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 55,25%−24,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 497.725 lei−61.024 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,6×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.551,65×−386,21 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,54%−20,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 456 firme active cu bilanț depus (CAEN 9200)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 1.215 firme active din sector
SectorCAEN 9200 · Activități de jocuri de noroc și pariuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CELLADA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CELLADA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CELLADA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CELLADA SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 6627786, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994001251286. Firma a fost înființată la data de 27 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Activități de jocuri de noroc și pariuri (CAEN 9200).

La ultima verificare, CELLADA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 117.463.209 lei și un rezultat net de 3.849.813 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CELLADA SRL?

CELLADA SRL (CUI 6627786) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CELLADA SRL în sectorul său?

CELLADA SRL ocupă locul 22 din 456 firme active cu bilanț depus în CAEN 9200 (Activități de jocuri de noroc și pariuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CELLADA SRL față de firmele din același domeniu?

CELLADA SRL este mai veche decât 96% dintre cele 1.215 firme active cu CAEN 9200.

Este CELLADA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CELLADA SRL (CUI 6627786) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CELLADA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CELLADA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CELLADA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CELLADA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CELLADA SRL plătitoare de TVA?

Da, CELLADA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CELLADA SRL?

În anul 2025, CELLADA SRL a raportat o cifră de afaceri de 117.463.209 lei și un număr mediu de 236 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CELLADA SRL?

Firmoscop analizează CELLADA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.