Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › REVICOM OIL SRL

REVICOM OIL SRL

Înființată în 1994 · 31 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 6645189 · J1994025661401
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REVICOM OIL SRL
Cod fiscal (CIF) RO6645189
Nr. Reg. Comerțului J1994025661401
Sediu social Bld. Timişoara nr. 27, bl. H, sc. 1, et. 6, ap. 20, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61307
Telefon 0722267878

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SIMULESCU ANDREEA NICOLETA · administratorBENGA PATRICK · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.12.1994
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REVICOM OIL SRL după CUI 6645189 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 58/100
Cifră de afaceri 2025
31.939.392 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
-507.001 lei
-147.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.6%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 7.279 de firme din Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 10,8%.

Mărime față de sector94 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.609 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital15.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 24.316.472 lei20142015: 24.228.647 lei20152016: 25.835.891 lei20162017: 31.685.872 lei20172018: 30.800.978 lei20182019: 35.354.630 lei20192020: 28.659.617 lei20202021: 22.444.649 lei20212022: 25.727.530 lei20222023: 32.550.314 lei20232024: 33.070.967 lei20242025: 31.939.392 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 31.939.392 lei -507.001 lei 94
2024 33.070.967 lei 1.062.178 lei 94
2023 32.550.314 lei 1.589.900 lei 91
2022 25.727.530 lei 546.473 lei 91
2021 22.444.649 lei -235.608 lei 98
2020 28.659.617 lei 1.037.514 lei 107
2019 35.354.630 lei 254.053 lei 106
2018 30.800.978 lei 1.440.208 lei 102
2017 31.685.872 lei 1.075.088 lei 104
2016 25.835.891 lei 1.052.772 lei 104
2015 24.228.647 lei 865.038 lei 100
2014 24.316.472 lei 1.297.932 lei 98
2013 28.209.017 lei 3.016.353 lei 99
2012 15.430.160 lei 2.060.634 lei 86
2011 17.691.270 lei 311.513 lei 86
2010 12.678.483 lei 512.802 lei 71
2009 10.180.657 lei 124.610 lei 71
2008 11.007.857 lei 181.325 lei 75

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2023 și 2024, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20232024
Total active16.000.000 leinunu
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 165 zile+45 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 107 zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,59%−4,8 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 92,75%+17,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,08×−0,25 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 15,93×+12,71 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -55,79%−87,33 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -3,25%−10,63 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 5,82%−17,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 339.781 lei−12.038 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,05×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 9,87×+0,57 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 37 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,56%−5,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 78 din 11.195 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 18.055 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)4
Valoare totală (2025)5.537 lei

Cumpărători: Unitatea Militara 0406 Constanta, SNTFC ,,CFR CALATORI" SA, INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN ARGES

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REVICOM OIL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REVICOM OIL SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru REVICOM OIL SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REVICOM OIL SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 6645189, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994025661401. Firma a fost înființată la data de 28 decembrie 1994 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, REVICOM OIL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 31.939.392 lei și un rezultat net de -507.001 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REVICOM OIL SRL?

REVICOM OIL SRL (CUI 6645189) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă REVICOM OIL SRL în sectorul său?

REVICOM OIL SRL ocupă locul 78 din 11.195 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REVICOM OIL SRL față de firmele din același domeniu?

REVICOM OIL SRL este mai veche decât 97% dintre cele 18.055 firme active cu CAEN 4322.

Este REVICOM OIL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REVICOM OIL SRL (CUI 6645189) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REVICOM OIL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REVICOM OIL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REVICOM OIL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REVICOM OIL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REVICOM OIL SRL plătitoare de TVA?

Da, REVICOM OIL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REVICOM OIL SRL?

În anul 2025, REVICOM OIL SRL a raportat o cifră de afaceri de 31.939.392 lei și un număr mediu de 94 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REVICOM OIL SRL?

Firmoscop analizează REVICOM OIL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.