Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › TOMIS SRL

TOMIS SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Sat Botiz Com. Botiz
CUI 668051 · J1991000479307
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOMIS SRL
Cod fiscal (CIF) RO668051
Nr. Reg. Comerțului J1991000479307
Sediu social Str. MIORITEI nr. 145, Sat Botiz Com. Botiz, jud. SATU MARE, 447065
Telefon 0261774313

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

HOTCA TĂMAŞ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOMIS SRL după CUI 668051 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
56.987.419 lei
+14.0% vs 2024
Profit net 2025
3.925.556 lei
+2.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6.9%
Față de sectorpeste 65% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector46 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 20.559.723 lei20142015: 25.312.353 lei20152016: 24.255.216 lei20162017: 27.382.566 lei20172018: 30.133.895 lei20182019: 32.852.249 lei20192020: 36.992.062 lei20202021: 40.509.724 lei20212022: 46.868.011 lei20222023: 42.025.758 lei20232024: 49.993.254 lei20242025: 56.987.419 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 56.987.419 lei 3.925.556 lei 46
2024 49.993.254 lei 3.827.345 lei 42
2023 42.025.758 lei 3.174.170 lei 46
2022 46.868.011 lei 4.408.663 lei 50
2021 40.509.724 lei 4.565.774 lei 50
2020 36.992.062 lei 3.550.061 lei 52
2019 32.852.249 lei 2.485.156 lei 53
2018 30.133.895 lei 1.651.751 lei 53
2017 27.382.566 lei 2.232.277 lei 51
2016 24.255.216 lei 1.921.600 lei 51
2015 25.312.353 lei 2.190.676 lei 53
2014 20.559.723 lei 1.320.913 lei 51
2013 21.529.787 lei 1.484.782 lei 48
2012 24.351.944 lei 1.179.108 lei 54
2011 20.914.985 lei 825.402 lei 54
2010 16.531.652 lei 135.961 lei 54
2009 16.269.926 lei 131.014 lei 52
2008 20.551.707 lei 2.178.147 lei 52

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 27 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 24 zile−2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6,89%−0,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 15,42%+1,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,48×−0,48 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,18× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,18%−0,41 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,56%−0,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 84,73%−1,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.238.857 lei+48.541 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,11×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,16×+1,12 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 59 zile−13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,6%−0,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 95 din 3.917 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 5.018 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)451
Valoare totală (2024–2026)508.075 lei

Cumpărători: APASERV SATU MARE S.A., COMUNA VIILE SATU MARE, TEATRUL DE NORD SATU MARE

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOMIS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOMIS SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru TOMIS SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOMIS SRL, cu sediul în Sat Botiz Com. Botiz, are codul unic de înregistrare (CUI) 668051, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000479307. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, TOMIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 56.987.419 lei și un rezultat net de 3.925.556 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOMIS SRL?

TOMIS SRL (CUI 668051) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă TOMIS SRL în sectorul său?

TOMIS SRL ocupă locul 95 din 3.917 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOMIS SRL față de firmele din același domeniu?

TOMIS SRL este mai veche decât 99% dintre cele 5.018 firme active cu CAEN 4683.

Este TOMIS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TOMIS SRL (CUI 668051) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TOMIS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TOMIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TOMIS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOMIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOMIS SRL plătitoare de TVA?

Da, TOMIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOMIS SRL?

În anul 2025, TOMIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 56.987.419 lei și un număr mediu de 46 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOMIS SRL?

Firmoscop analizează TOMIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.