Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › GERCONSTRUCT SRL

GERCONSTRUCT SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 6720159 · J1994004006085
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GERCONSTRUCT SRL
Cod fiscal (CIF) RO6720159
Nr. Reg. Comerțului J1994004006085
Sediu social Str. Uranus nr. 13, bl. 13, sc. A, ap. 2, Mun. Braşov, 500361

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUREŞAN VIOREL · administratorMUREŞAN DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.01.1995
CAEN8891 · Activități de îngrijire zilnică pentru copii
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GERCONSTRUCT SRL după CUI 6720159 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 82/100
Cifră de afaceri 2025
575.363 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
49.351 lei
+714.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.6%
Față de sectorpeste 64% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 541 de firme din Activități de îngrijire zilnică pentru copii care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,5%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 609 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital139.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 79.050 lei20142015: 54.425 lei20152016: 41.655 lei20162017: 32.200 lei20172018: 43.100 lei20182019: 52.500 lei20192020: 28.200 lei20202021: 142.000 lei20212022: 306.498 lei20222023: 375.576 lei20232024: 480.873 lei20242025: 575.363 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 575.363 lei 49.351 lei 6
2024 480.873 lei 6.062 lei 6
2023 375.576 lei 47.014 lei 6
2022 306.498 lei 96.736 lei 4
2021 142.000 lei 2.163 lei 3
2020 28.200 lei -56.696 lei 3
2019 52.500 lei -32.639 lei 2
2018 43.100 lei -29.301 lei 2
2017 32.200 lei -37.248 lei 2
2016 41.655 lei -21.729 lei 2
2015 54.425 lei -8.238 lei 2
2014 79.050 lei 16.738 lei 2
2013 72.961 lei 4.298 lei 4
2012 77.134 lei 530 lei 5
2011 71.433 lei 6.385 lei 5
2010 60.672 lei -16.407 lei 4
2009 96.643 lei -20.574 lei 5
2008 275.109 lei 9.396 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 116 zile−41 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,58%+7,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 99,37%−30,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,01×+0,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 139,42× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3.750,08% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 26,73%+22,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0,71%+30,9 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 95.894 lei+15.748 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,12×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 11,32%+7,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 60 din 800 firme active cu bilanț depus (CAEN 8891)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 1.457 firme active din sector
SectorCAEN 8891 · Activități de îngrijire zilnică pentru copii →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume33
Dintre care radiate (închise)23

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GERCONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GERCONSTRUCT SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GERCONSTRUCT SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GERCONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 6720159, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994004006085. Firma a fost înființată la data de 5 ianuarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Activități de îngrijire zilnică pentru copii (CAEN 8891).

La ultima verificare, GERCONSTRUCT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 575.363 lei și un rezultat net de 49.351 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GERCONSTRUCT SRL?

GERCONSTRUCT SRL (CUI 6720159) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GERCONSTRUCT SRL în sectorul său?

GERCONSTRUCT SRL ocupă locul 60 din 800 firme active cu bilanț depus în CAEN 8891 (Activități de îngrijire zilnică pentru copii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GERCONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

GERCONSTRUCT SRL este mai veche decât 99% dintre cele 1.457 firme active cu CAEN 8891.

Este GERCONSTRUCT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GERCONSTRUCT SRL (CUI 6720159) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GERCONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GERCONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GERCONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GERCONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GERCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Da, GERCONSTRUCT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GERCONSTRUCT SRL?

În anul 2025, GERCONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 575.363 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GERCONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează GERCONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.