Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › HENTES SRL

HENTES SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Sat Sândominic Com. Sândominic
CUI 6754216 · J19/1505/1994
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HENTES SRL
Cod fiscal (CIF) RO6754216
Nr. Reg. Comerțului J19/1505/1994
Sediu social SÎNDOMINIC nr. 1002, Sat Sândominic Com. Sândominic, jud. HARGHITA, 537275
Telefon 0266336156

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BIRÓ ZENOBIA · administratorBIRÓ SZILÁRD · administratorBIRÓ ERNÖ · administratorBIRÓ SZABOLCS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.02.2007
CAEN1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HENTES SRL după CUI 6754216 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2025
957.767 lei
+11.0% vs 2024
Profit net 2025
142.620 lei
+42.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă14.9%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 11.214 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 74% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 12.068 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital3.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 85.403 lei20132014: 107.845 lei20142015: 214.490 lei20152016: 342.687 lei20162017: 591.527 lei20172019: 737.707 lei20192020: 25.943 lei20202021: 325.530 lei20212022: 438.058 lei20222023: 548.720 lei20232024: 865.514 lei20242025: 957.767 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 957.767 lei 142.620 lei 8
2024 865.514 lei 99.781 lei 8
2023 548.720 lei -219.972 lei 11
2022 438.058 lei -63.177 lei 10
2021 325.530 lei -11.539 lei 4
2020 25.943 lei -122.156 lei 3
2019 737.707 lei 135.955 lei 14
2017 591.527 lei 160.582 lei 6
2016 342.687 lei -13.864 lei 6
2015 214.490 lei -4.878 lei 4
2014 107.845 lei -8.016 lei 2
2013 85.403 lei -4.029 lei 3
2012 99.640 lei -54.272 lei 4
2011 94.760 lei -32.102 lei 3
2010 66.642 lei -22.071 lei 2
2009 93.645 lei -21.307 lei 3
2008 43.744 lei 11.839 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 75 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 14,89%+3,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 66,58%−61,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,5×+0,72 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,59× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 261,75% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 48,48%−51,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 18,52%+106,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 119.721 lei+11.532 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,26×−5,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 115,31×+83,69 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 21,01%+4,45 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 273 din 571 firme active cu bilanț depus (CAEN 1013)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 1.148 firme active din sector
SectorCAEN 1013 · Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume15
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HENTES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HENTES SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru HENTES SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HENTES SRL, cu sediul în Sat Sândominic Com. Sândominic, are codul unic de înregistrare (CUI) 6754216, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/1505/1994. Firma a fost înființată la data de 6 ianuarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre) (CAEN 1013).

La ultima verificare, HENTES SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 957.767 lei și un rezultat net de 142.620 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HENTES SRL?

HENTES SRL (CUI 6754216) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă HENTES SRL în sectorul său?

HENTES SRL ocupă locul 273 din 571 firme active cu bilanț depus în CAEN 1013 (Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HENTES SRL față de firmele din același domeniu?

HENTES SRL este mai veche decât 93% dintre cele 1.148 firme active cu CAEN 1013.

Este HENTES SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HENTES SRL (CUI 6754216) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HENTES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HENTES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HENTES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HENTES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HENTES SRL plătitoare de TVA?

Da, HENTES SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HENTES SRL?

În anul 2025, HENTES SRL a raportat o cifră de afaceri de 957.767 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HENTES SRL?

Firmoscop analizează HENTES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Harghita →

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.