Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › CEMACON - SA

CEMACON - SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 677858 · J2012002466120
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CEMACON - SA
Cod fiscal (CIF) RO677858
Nr. Reg. Comerțului J2012002466120
Sediu social Cal. Turzii nr. 178K - 188S, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0741096303

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PAVĂL DRAGOȘ · administratorFERCU ADRIAN · administratorMIREA IOANA ALINA · reprezentant al persoanei juridicePAVĂL DARIUS · administratorȘOLOGON DANIEL · administratorPAVĂL KARINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.09.2012
CAEN2332 · Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CEMACON - SA după CUI 677858 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
270.127.171 lei
+50.0% vs 2024
Profit net 2025
35.259.389 lei
+69.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă13.1%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 54.999.028 lei20142015: 67.940.657 lei20152016: 86.992.222 lei20162017: 94.213.439 lei20172018: 103.563.188 lei20182019: 144.792.218 lei20192020: 127.174.282 lei20202021: 179.327.306 lei20212022: 224.234.662 lei20222023: 177.204.219 lei20232024: 179.511.831 lei20242025: 270.127.171 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 270.127.171 lei 35.259.389 lei 374
2024 179.511.831 lei 20.810.596 lei 280
2023 177.204.219 lei 31.087.727 lei 289
2022 224.234.662 lei 71.858.135 lei 286
2021 179.327.306 lei 54.850.949 lei 256
2020 127.174.282 lei 22.535.234 lei 249
2019 144.792.218 lei 34.097.571 lei 247
2018 103.563.188 lei 18.917.343 lei 217
2017 94.213.439 lei 13.225.478 lei 196
2016 86.992.222 lei 8.357.813 lei 188
2015 67.940.657 lei 9.090.953 lei 184
2014 54.999.028 lei -1.572.489 lei 138
2013 48.039.589 lei -6.535.138 lei 123
2012 34.835.286 lei -17.522.030 lei 100
2011 27.370.101 lei -7.053.127 lei 119
2010 22.132.555 lei -697.030 lei 143
2009 29.019.564 lei 1.836.684 lei 162
2008 48.619.215 lei 5.872.286 lei 284

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 122 zile−110 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 41 zile−99 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,05%+1,46 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 15,69%−4,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,37×+1,44 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,2×−0,07 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 7,96%+2,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,15%+2,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,17%+2,73 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 722.265 lei+81.151 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,47×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,06× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 60 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,07%+3,11 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1 din 47 firme active cu bilanț depus (CAEN 2332)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 130 firme active din sector
SectorCAEN 2332 · Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume93
Dintre care în procedură de insolvență3
Dintre care radiate (închise)11

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Zalău → Mun. Cluj-Napoca
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 12.09.2012
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J31/2/1991 → J2012002466120
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 12.09.2012 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Sălaj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Municipiul Zalău
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012002466120 → J31/2/1991
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Sălaj → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Zalău → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J31/2/1991 → J2012002466120
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Sălaj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Municipiul Zalău
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2012002466120 → J31/2/1991
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Sălaj → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Zalău → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 12.09.2012
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J31/2/1991 → J2012002466120

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CEMACON - SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CEMACON - SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CEMACON - SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CEMACON - SA, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 677858, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2012002466120. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă (CAEN 2332).

La ultima verificare, CEMACON - SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 270.127.171 lei și un rezultat net de 35.259.389 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CEMACON - SA?

CEMACON - SA (CUI 677858) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CEMACON - SA în sectorul său?

CEMACON - SA ocupă locul 1 din 47 firme active cu bilanț depus în CAEN 2332 (Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CEMACON - SA față de firmele din același domeniu?

CEMACON - SA este mai veche decât 95% dintre cele 130 firme active cu CAEN 2332.

Este CEMACON - SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare CEMACON - SA (CUI 677858) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CEMACON - SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CEMACON - SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CEMACON - SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CEMACON - SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CEMACON - SA plătitoare de TVA?

Da, CEMACON - SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CEMACON - SA?

În anul 2025, CEMACON - SA a raportat o cifră de afaceri de 270.127.171 lei și un număr mediu de 374 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CEMACON - SA?

Firmoscop analizează CEMACON - SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.