Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › IAC SA

IAC SA

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Orş. Curtici
CUI 6786080 · J1994002191022
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IAC SA
Cod fiscal (CIF) RO6786080
Nr. Reg. Comerțului J1994002191022
Sediu social Str. Revoluţiei nr. 33, Orş. Curtici, jud. ARAD, 315200
Telefon 0257464119

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUSCĂ DIMITRIE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.01.1995
CAEN0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IAC SA după CUI 6786080 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
13.969.144 lei
-16.0% vs 2024
Profit net 2025
32.704 lei
-99.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.2%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.898.334 lei20142015: 8.599.504 lei20152016: 8.314.340 lei20162017: 12.770.767 lei20172018: 9.995.419 lei20182019: 10.582.852 lei20192020: 10.873.674 lei20202021: 12.087.078 lei20212022: 12.882.476 lei20222023: 17.777.051 lei20232024: 16.622.201 lei20242025: 13.969.144 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 13.969.144 lei 32.704 lei 45
2024 16.622.201 lei 4.282.809 lei 47
2023 17.777.051 lei 1.226.048 lei 47
2022 12.882.476 lei 231.949 lei 45
2021 12.087.078 lei 1.951.031 lei 45
2020 10.873.674 lei 1.557.045 lei 46
2019 10.582.852 lei 773.372 lei 46
2018 9.995.419 lei 660.985 lei 48
2017 12.770.767 lei 2.134.503 lei 51
2016 8.314.340 lei 869.922 lei 51
2015 8.599.504 lei 369.280 lei 51
2014 6.898.334 lei 523.483 lei 54
2013 6.682.318 lei 10.558 lei 57
2012 6.746.035 lei 93.569 lei 61
2011 4.986.110 lei 425.337 lei 54
2010 5.621.473 lei 523.175 lei 51
2009 5.955.488 lei 421.364 lei 51
2008 5.755.518 lei 511.611 lei 53

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 12 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 129 zile+41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,23%−25,54 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,82%−1,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 54,85×+26,4 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,13%−17,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,13%−16,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,21%+1,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 310.425 lei−43.239 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,56×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,31×−0,77 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 158 zile+40 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,22%−33,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 47 din 1.325 firme active cu bilanț depus (CAEN 0150)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 14.559 firme active din sector
SectorCAEN 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)201
Valoare totală (2024–2026)641.125 lei

Cumpărători: Compania de Apa Arad S.A., Spital Clinic Judetean de Urgenta Arad, COMPANIA DE TRANSPORT PUBLIC SA Arad

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IAC SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IAC SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IAC SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IAC SA, cu sediul în Orş. Curtici, are codul unic de înregistrare (CUI) 6786080, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994002191022. Firma a fost înființată la data de 10 ianuarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).

La ultima verificare, IAC SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.969.144 lei și un rezultat net de 32.704 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IAC SA?

IAC SA (CUI 6786080) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IAC SA în sectorul său?

IAC SA ocupă locul 47 din 1.325 firme active cu bilanț depus în CAEN 0150 (Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IAC SA față de firmele din același domeniu?

IAC SA este mai veche decât 99% dintre cele 14.559 firme active cu CAEN 0150.

Este IAC SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare IAC SA (CUI 6786080) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IAC SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IAC SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IAC SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IAC SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IAC SA plătitoare de TVA?

Da, IAC SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IAC SA?

În anul 2025, IAC SA a raportat o cifră de afaceri de 13.969.144 lei și un număr mediu de 45 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IAC SA?

Firmoscop analizează IAC SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.