Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › CROLUX SRL

CROLUX SRL

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Zalău
CUI 682846 · J1992000574315
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CROLUX SRL
Cod fiscal (CIF) RO682846
Nr. Reg. Comerțului J1992000574315
Sediu social Str. Fabricii nr. 8, Mun. Zalău, jud. SĂLAJ, 450074
Telefon 060612476

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ALB IONEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CROLUX SRL după CUI 682846 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
43.643.451 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
3.616.444 lei
+3.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.3%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 1.357 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector46 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.310 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 9.422.634 lei20142015: 10.416.924 lei20152016: 16.397.049 lei20162017: 21.985.790 lei20172018: 19.331.996 lei20182019: 12.628.615 lei20192020: 12.657.140 lei20202021: 21.950.056 lei20212022: 32.625.050 lei20222023: 39.533.120 lei20232024: 41.867.075 lei20242025: 43.643.451 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 43.643.451 lei 3.616.444 lei 46
2024 41.867.075 lei 3.509.810 lei 47
2023 39.533.120 lei 3.372.445 lei 47
2022 32.625.050 lei 3.128.738 lei 45
2021 21.950.056 lei 1.462.980 lei 38
2020 12.657.140 lei 761.983 lei 32
2019 12.628.615 lei 2.670.337 lei 35
2018 19.331.996 lei -745.717 lei 47
2017 21.985.790 lei 1.239.658 lei 42
2016 16.397.049 lei 686.748 lei 39
2015 10.416.924 lei 436.461 lei 27
2014 9.422.634 lei 388.143 lei 24
2013 7.349.794 lei 223.232 lei 19
2012 4.567.930 lei 132.092 lei 14
2011 4.515.366 lei 7.491 lei 17
2010 4.556.483 lei 12.492 lei 19
2009 5.447.553 lei 3.212 lei 21
2008 5.864.256 lei 14.440 lei 26

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 56 zile−47 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,29%−0,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 34,91%−19,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,86×+1,03 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,54×−0,66 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 29,01%−6,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 18,88%+2,7 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 65,09%+19,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 948.771 lei+57.982 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,28×+0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,2×−0,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 51 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,34%−0,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 164 din 2.302 firme active cu bilanț depus (CAEN 4639)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 3.761 firme active din sector
SectorCAEN 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)414
Valoare totală (2024–2026)541.999 lei

Cumpărători: GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT CASUTA CU POVESTI, LICEUL TEHNOLOGIC "CSEREY-GOGA " CRASNA, Gradinita cu Program Prelungit nr. 12 Zalau

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CROLUX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CROLUX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CROLUX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CROLUX SRL, cu sediul în Mun. Zalău, are codul unic de înregistrare (CUI) 682846, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992000574315. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).

La ultima verificare, CROLUX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 43.643.451 lei și un rezultat net de 3.616.444 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CROLUX SRL?

CROLUX SRL (CUI 682846) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CROLUX SRL în sectorul său?

CROLUX SRL ocupă locul 164 din 2.302 firme active cu bilanț depus în CAEN 4639 (Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CROLUX SRL față de firmele din același domeniu?

CROLUX SRL este mai veche decât 98% dintre cele 3.761 firme active cu CAEN 4639.

Este CROLUX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CROLUX SRL (CUI 682846) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CROLUX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CROLUX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CROLUX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CROLUX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CROLUX SRL plătitoare de TVA?

Da, CROLUX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CROLUX SRL?

În anul 2025, CROLUX SRL a raportat o cifră de afaceri de 43.643.451 lei și un număr mediu de 46 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CROLUX SRL?

Firmoscop analizează CROLUX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.