Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › MATELO COM SRL

MATELO COM SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Suceava
CUI 6871879 · J1994002716339
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MATELO COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO6871879
Nr. Reg. Comerțului J1994002716339
Sediu social Str. Zorilor nr. 6, et. 1, Mun. Suceava, 720221
Telefon 0734779560

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MATEI ION · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.01.1995
CAEN5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MATELO COM SRL după CUI 6871879 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
28.167.963 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
3.529.324 lei
-37.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.5%
Față de sectorpeste 68% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 2.120 de firme din Hoteluri și alte facilități de cazare similare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector61 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 2.223 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 8.027.324 lei20142015: 13.398.960 lei20152016: 15.832.900 lei20162017: 17.931.921 lei20172018: 19.528.403 lei20182019: 20.030.518 lei20192020: 16.333.611 lei20202021: 22.851.591 lei20212022: 29.430.897 lei20222023: 30.312.544 lei20232024: 30.566.593 lei20242025: 28.167.963 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 28.167.963 lei 3.529.324 lei 61
2024 30.566.593 lei 5.607.901 lei 62
2023 30.312.544 lei 6.527.675 lei 69
2022 29.430.897 lei 8.512.644 lei 67
2021 22.851.591 lei 7.646.582 lei 58
2020 16.333.611 lei 3.857.882 lei 48
2019 20.030.518 lei 5.049.402 lei 69
2018 19.528.403 lei 4.893.529 lei 76
2017 17.931.921 lei 4.853.308 lei 73
2016 15.832.900 lei 4.030.739 lei 70
2015 13.398.960 lei 3.409.730 lei 52
2014 8.027.324 lei 1.633.014 lei 52
2013 6.916.155 lei 662.263 lei 52
2012 5.438.305 lei 13.973 lei 63
2011 5.786.627 lei 5.261 lei 36
2010 7.492.546 lei 283.533 lei 45
2009 8.311.244 lei 206.262 lei 42
2008 10.121.452 lei 804.387 lei 50

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 242.549 lei 1 24 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 216 zile+14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 zile+11 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,53%−5,82 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 44,84%−0,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,23× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,82× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 17,45%−10,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,51%−5,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,49%+1,64 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 461.770 lei−31.240 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,76×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 35,26×+12,99 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,38%−10,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 63 din 2.955 firme active cu bilanț depus (CAEN 5510)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 4.565 firme active din sector
SectorCAEN 5510 · Hoteluri și alte facilități de cazare similare →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)29
Valoare totală (2024–2026)128.682 lei

Cumpărători: Universitatea Stefan cel Mare Suceava, CURTEA DE APEL SUCEAVA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume92
Dintre care radiate (închise)49

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MATELO COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MATELO COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MATELO COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MATELO COM SRL, cu sediul în Mun. Suceava, are codul unic de înregistrare (CUI) 6871879, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994002716339. Firma a fost înființată la data de 20 ianuarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Hoteluri și alte facilități de cazare similare (CAEN 5510).

La ultima verificare, MATELO COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 28.167.963 lei și un rezultat net de 3.529.324 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MATELO COM SRL?

MATELO COM SRL (CUI 6871879) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MATELO COM SRL în sectorul său?

MATELO COM SRL ocupă locul 63 din 2.955 firme active cu bilanț depus în CAEN 5510 (Hoteluri și alte facilități de cazare similare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MATELO COM SRL față de firmele din același domeniu?

MATELO COM SRL este mai veche decât 88% dintre cele 4.565 firme active cu CAEN 5510.

Este MATELO COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MATELO COM SRL (CUI 6871879) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MATELO COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MATELO COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MATELO COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MATELO COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MATELO COM SRL plătitoare de TVA?

Da, MATELO COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MATELO COM SRL?

În anul 2025, MATELO COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 28.167.963 lei și un număr mediu de 61 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MATELO COM SRL?

Firmoscop analizează MATELO COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.