Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Olt › MAC SRL

MAC SRL

Înființată în 1995 · 31 de ani vechime · Mun. Slatina
CUI 6877758 · J28/1191/1994
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 5 noiembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Câte zile termen și cât plafon? Deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MAC SRL
Cod fiscal (CIF) RO6877758
Nr. Reg. Comerțului J28/1191/1994
Sediu social TUNARI nr. 22, C9, ETAJ, CAMERA 9, Municipiul Slatina, jud. Olt
Telefon 0249412773

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Reprezentanți

GHEORGHIŢĂ N. DUMITRU · administratorGHEORGHIŢĂ GEORGETA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MAC SRL după CUI 6877758 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2025
21 lei
-100,0% vs 2024
Profit net 2025
1.388.670 lei
+71,6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă6612714.3%
Mărime față de sector1 angajat · peste 22% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 860 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 870.912 lei20142015: 898.013 lei20152016: 115.086 lei20162017: 5.891 lei20172018: 2.664 lei20182019: 3.296 lei20192020: 1.356 lei20202021: 413 lei20212022: 90.687 lei20222023: 86.200 lei20232024: 101.394 lei20242025: 21 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21 lei 1.388.670 lei 1
2024 101.394 lei 809.349 lei 1
2023 86.200 lei 946.737 lei 1
2022 90.687 lei 774.412 lei —
2021 413 lei -7.489 lei —
2020 1.356 lei -15.904 lei —
2019 3.296 lei -19.816 lei —
2018 2.664 lei -16.666 lei —
2017 5.891 lei -14.109 lei —
2016 115.086 lei -23.723 lei —
2015 898.013 lei 13.777 lei 5
2014 870.912 lei 53.680 lei 6
2013 1.010.010 lei 24.519 lei 8
2012 2.166.086 lei 633.189 lei —
2011 2.470.394 lei 890.992 lei 11
2010 3.001.597 lei 126.347 lei 12
2009 3.131.663 lei 193.727 lei 15
2008 6.650.865 lei 1.143.563 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 7.317.016 zile+7.312.631 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4.532.779 de zile+4.531.840 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 6.612.714,29%+6.611.916,07 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 20,95%−33 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,77×+2,92 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,27×−0,9 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 87,42%+9,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 69,1%+33,26 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 79,05%+33 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 21 lei−101.373 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0×−4,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 387.491 de zile+387.411 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6.155,72%+5.563,7 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 428 din 503 firme active cu bilanț depus (CAEN 4674)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 833 de firme active din sector
SectorCAEN 4674 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MAC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MAC SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MAC SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 6877758, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/1191/1994. Firma a fost înființată la data de 23 ianuarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4674).

La ultima verificare, MAC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21 lei și un rezultat net de 1.388.670 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MAC SRL?

MAC SRL (CUI 6877758) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 noiembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MAC SRL în sectorul său?

MAC SRL ocupă locul 428 din 503 firme active cu bilanț depus în CAEN 4674 (Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MAC SRL față de firmele din același domeniu?

MAC SRL este mai veche decât 96% dintre cele 833 de firme active cu CAEN 4674.

Este MAC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MAC SRL (CUI 6877758) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MAC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MAC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MAC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MAC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MAC SRL plătitoare de TVA?

Da, MAC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MAC SRL?

În anul 2025, MAC SRL a raportat o cifră de afaceri de 21 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MAC SRL?

Firmoscop analizează MAC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4674 din Olt, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.