Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › LUAR COM SRL

LUAR COM SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Suceava
CUI 6977250 · J1994002414334
Fără probleme găsite Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LUAR COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO6977250
Nr. Reg. Comerțului J1994002414334
Sediu social Str. Cuza Vodă nr. 61, Mun. Suceava
Telefon 0745030703

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.02.1995
CAEN1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LUAR COM SRL după CUI 6977250 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.459.398 lei
-19.0% vs 2024
Profit net 2025
378.435 lei
+1.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă25.9%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 620 de firme din Fabricarea de articole confecționate din textile (excluzând îmbrăcămintea și lenjeria de corp) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,4%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 676 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.387.869 lei20142015: 4.023.921 lei20152016: 3.999.807 lei20162017: 1.855.560 lei20172018: 3.956.561 lei20182019: 2.784.883 lei20192020: 1.996.125 lei20202021: 878.653 lei20212022: 1.471.562 lei20222023: 1.521.090 lei20232024: 1.790.961 lei20242025: 1.459.398 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.459.398 lei 378.435 lei 9
2024 1.790.961 lei 373.794 lei 17
2023 1.521.090 lei 296.447 lei 18
2022 1.471.562 lei -73.337 lei 23
2021 878.653 lei -750.167 lei 29
2020 1.996.125 lei 287.018 lei 34
2019 2.784.883 lei 966.105 lei 38
2018 3.956.561 lei 1.725.652 lei 40
2017 1.855.560 lei 22.588 lei 29
2016 3.999.807 lei 364.402 lei 107
2015 4.023.921 lei 936.795 lei 87
2014 2.387.869 lei 629.700 lei 32
2013 1.688.170 lei 179.771 lei 30
2012 2.004.766 lei 416.550 lei 25
2011 1.794.615 lei 503.453 lei 21
2010 1.689.078 lei 283.944 lei 41
2009 1.348.138 lei 56.516 lei 43
2008 1.759.716 lei 31.087 lei 56

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 56 zile−103 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 82 zile−19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 25,93%+5,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,55%−31,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,39×+3,38 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,23×−0,75 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,84%−9,38 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 31,08%+7,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 82,13%+31,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 162.155 lei+56.804 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,2×+0,05 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 163,81×−39,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 42,84%+11,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 147 din 1.017 firme active cu bilanț depus (CAEN 1392)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 1.899 firme active din sector
SectorCAEN 1392 · Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 18 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J33/2414/1994 → J1994002414334

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LUAR COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LUAR COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru LUAR COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LUAR COM SRL, cu sediul în Mun. Suceava, are codul unic de înregistrare (CUI) 6977250, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994002414334. Firma a fost înființată la data de 17 februarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp) (CAEN 1392).

La ultima verificare, LUAR COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.459.398 lei și un rezultat net de 378.435 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LUAR COM SRL?

LUAR COM SRL (CUI 6977250) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă LUAR COM SRL în sectorul său?

LUAR COM SRL ocupă locul 147 din 1.017 firme active cu bilanț depus în CAEN 1392 (Fabricarea de articole confecționate din textile (cu excepția îmbrăcămintei și lenjeriei de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LUAR COM SRL față de firmele din același domeniu?

LUAR COM SRL este mai veche decât 92% dintre cele 1.899 firme active cu CAEN 1392.

Este LUAR COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LUAR COM SRL (CUI 6977250) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LUAR COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LUAR COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LUAR COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LUAR COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LUAR COM SRL plătitoare de TVA?

Da, LUAR COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LUAR COM SRL?

În anul 2025, LUAR COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.459.398 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LUAR COM SRL?

Firmoscop analizează LUAR COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.