Sari la conținut
FirmoscopFirmeVâlcea › STRAMADE SRL

STRAMADE SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Sat Frânceşti Com. Frânceşti
CUI 7001143 · J38/52/1995
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STRAMADE SRL
Cod fiscal (CIF) RO7001143
Nr. Reg. Comerțului J38/52/1995
Sediu social Com. Francesti, Sat Frânceşti Com. Frânceşti, jud. VÂLCEA, 247195

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ZUGRAVU DESPINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.02.1995
CAEN5540 · Intermedieri pentru servicii de cazare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STRAMADE SRL după CUI 7001143 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
571.060 lei
-10.0% vs 2024
Profit net 2025
48.213 lei
-14.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă8.4%
Față de sectorpeste 67% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 6.155 de firme din Baruri și alte activități de servire a băuturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 31% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 309.239 lei20142015: 279.038 lei20152016: 405.947 lei20162017: 470.303 lei20172018: 591.868 lei20182019: 550.289 lei20192020: 395.515 lei20202021: 808.527 lei20212022: 1.128.289 lei20222023: 1.237.146 lei20232024: 637.309 lei20242025: 571.060 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 571.060 lei 48.213 lei 1
2024 637.309 lei 56.135 lei 1
2023 1.237.146 lei 230.724 lei 1
2022 1.128.289 lei 326.687 lei 2
2021 808.527 lei 159.632 lei 3
2020 395.515 lei 75.900 lei 3
2019 550.289 lei 78.375 lei 2
2018 591.868 lei 118.151 lei 2
2017 470.303 lei 92.711 lei 2
2016 405.947 lei 105.163 lei 2
2015 279.038 lei 50.036 lei 2
2014 309.239 lei 49.839 lei 2
2013 305.439 lei -4.863 lei 2
2012 345.838 lei -5.326 lei 2
2011 378.801 lei 3.998 lei 2
2010 326.054 lei -7.600 lei 2
2009 363.194 lei -1.308 lei 3
2008 383.103 lei 9.592 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 85 zile−8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 154 zile−93 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,44%−0,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 42,88%+10,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,33×−0,75 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,75×+0,27 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,37%+10,74 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,63%+4,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 57,12%−10,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 571.060 lei−66.249 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,85×+0,57 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 29,06×−3,42 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,13%−0,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12 din 272 firme active cu bilanț depus (CAEN 5540)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 911 firme active din sector
SectorCAEN 5540 · Intermedieri pentru servicii de cazare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STRAMADE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STRAMADE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STRAMADE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STRAMADE SRL, cu sediul în Sat Frânceşti Com. Frânceşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 7001143, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J38/52/1995. Firma a fost înființată la data de 23 februarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri pentru servicii de cazare (CAEN 5540).

La ultima verificare, STRAMADE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 571.060 lei și un rezultat net de 48.213 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STRAMADE SRL?

STRAMADE SRL (CUI 7001143) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STRAMADE SRL în sectorul său?

STRAMADE SRL ocupă locul 12 din 272 firme active cu bilanț depus în CAEN 5540 (Intermedieri pentru servicii de cazare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STRAMADE SRL față de firmele din același domeniu?

STRAMADE SRL este mai veche decât 77% dintre cele 911 firme active cu CAEN 5540.

Este STRAMADE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STRAMADE SRL (CUI 7001143) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STRAMADE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STRAMADE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STRAMADE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STRAMADE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STRAMADE SRL plătitoare de TVA?

Da, STRAMADE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STRAMADE SRL?

În anul 2025, STRAMADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 571.060 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STRAMADE SRL?

Firmoscop analizează STRAMADE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vâlcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Vâlcea →

Mergi mai departe

Firme din Vâlcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.