Sari la conținut
FirmoscopFirmeMehedinți › CONVALARIA SRL

CONVALARIA SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Drobeta-Turnu Severin
CUI 7015688 · J1995000061252
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONVALARIA SRL
Cod fiscal (CIF) RO7015688
Nr. Reg. Comerțului J1995000061252
Sediu social Str. Calomfirescu nr. 159, bl. 9S SC.9, ap. 1, Mun. Drobeta-Turnu Severin, jud. MEHEDINŢI, 220141
Telefon 0252323087

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GRIGORE MARIETA STELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.02.1995
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONVALARIA SRL după CUI 7015688 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
107.071.707 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
1.754.854 lei
+5.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 37% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector156 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 30.560.414 lei20142015: 33.173.142 lei20152016: 35.801.741 lei20162017: 39.668.077 lei20172018: 46.617.229 lei20182019: 55.423.572 lei20192020: 62.877.247 lei20202021: 71.307.065 lei20212022: 78.537.857 lei20222023: 85.942.303 lei20232024: 93.260.881 lei20242025: 107.071.707 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 107.071.707 lei 1.754.854 lei 156
2024 93.260.881 lei 1.664.928 lei 136
2023 85.942.303 lei 548.275 lei 129
2022 78.537.857 lei 1.550.187 lei 128
2021 71.307.065 lei 1.074.758 lei 123
2020 62.877.247 lei 1.858.441 lei 108
2019 55.423.572 lei 1.847.550 lei 102
2018 46.617.229 lei 676.768 lei 90
2017 39.668.077 lei 1.315.678 lei 75
2016 35.801.741 lei 419.303 lei 63
2015 33.173.142 lei 1.184.457 lei 52
2014 30.560.414 lei 2.248.462 lei 54
2013 25.886.473 lei 1.665.484 lei 47
2012 20.892.414 lei 2.218.706 lei 32
2011 18.244.294 lei 2.286.184 lei 23
2010 14.114.240 lei 1.430.365 lei 18
2009 11.051.203 lei 1.018.218 lei 16
2008 5.515.607 lei 183.871 lei 15

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 135 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,64%−0,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 74,59% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,34× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,94× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 13,03%−1,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,31%−0,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25,41% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 686.357 lei+615 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,02× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,45× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 106 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,01%−0,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39 din 3.255 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 4.652 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)15
Valoare totală (2024)12.999 lei

Cumpărători: Penitenciarul Drobeta Turnu Severin

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONVALARIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONVALARIA SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru CONVALARIA SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONVALARIA SRL, cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, are codul unic de înregistrare (CUI) 7015688, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000061252. Firma a fost înființată la data de 27 februarie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

La ultima verificare, CONVALARIA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 107.071.707 lei și un rezultat net de 1.754.854 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONVALARIA SRL?

CONVALARIA SRL (CUI 7015688) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă CONVALARIA SRL în sectorul său?

CONVALARIA SRL ocupă locul 39 din 3.255 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONVALARIA SRL față de firmele din același domeniu?

CONVALARIA SRL este mai veche decât 81% dintre cele 4.652 firme active cu CAEN 4773.

Este CONVALARIA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CONVALARIA SRL (CUI 7015688) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CONVALARIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONVALARIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CONVALARIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONVALARIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONVALARIA SRL plătitoare de TVA?

Da, CONVALARIA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONVALARIA SRL?

În anul 2025, CONVALARIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 107.071.707 lei și un număr mediu de 156 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONVALARIA SRL?

Firmoscop analizează CONVALARIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mehedinţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Mehedinți →

Mergi mai departe

Firme din Mehedinți

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.