Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MEDICAROM GROUP SRL

MEDICAROM GROUP SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 7025550 · J1994023419400
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 709K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MEDICAROM GROUP SRL
Cod fiscal (CIF) RO7025550
Nr. Reg. Comerțului J1994023419400
Sediu social Str. Aeroportului nr. 2, CORP 1. PARTER CAM 2, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 13594
Telefon 0749189347

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ROMEDEA RADU-PAUL · administratorSELBY JESSICA-MAXINE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 05.03.2012
CAEN4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)709.177 lei la 30 iunie 2026
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 709.177 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MEDICAROM GROUP SRL după CUI 7025550 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 75/100
Cifră de afaceri 2025
41.341.144 lei
-2.0% vs 2024
Profit net 2025
-5.727.413 lei
-349.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-13.9%
Față de sectorpeste 9% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.223 de firme din Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 8,1%.

Mărime față de sector40 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.234 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 46.004.149 lei20142015: 39.148.162 lei20152016: 33.650.001 lei20162017: 43.307.301 lei20172018: 48.379.501 lei20182019: 42.764.553 lei20192020: 34.090.437 lei20202021: 40.262.129 lei20212022: 43.017.195 lei20222023: 44.681.808 lei20232024: 42.361.799 lei20242025: 41.341.144 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 41.341.144 lei -5.727.413 lei 40
2024 42.361.799 lei 2.294.208 lei 45
2023 44.681.808 lei 4.420.798 lei 53
2022 43.017.195 lei 13.561.315 lei 57
2021 40.262.129 lei -3.810.406 lei 60
2020 34.090.437 lei -1.300.552 lei 68
2019 42.764.553 lei 2.058.585 lei 68
2018 48.379.501 lei 5.009.962 lei 62
2017 43.307.301 lei 2.794.787 lei 59
2016 33.650.001 lei 11.142.820 lei 57
2015 39.148.162 lei -5.752.662 lei 60
2014 46.004.149 lei -5.657.833 lei 65
2013 45.338.674 lei -5.526.997 lei 66
2012 48.356.816 lei -19.789.560 lei 82
2011 71.175.240 lei -4.538.886 lei 80
2010 83.260.732 lei -3.168.258 lei 90
2009 86.081.284 lei -9.798.884 lei 109
2008 76.391.526 lei -15.599.040 lei 105

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.282 zile−72 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 560 zile−43 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -13,85%−19,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,33%+0,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,42× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,35× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -9,29%−12,69 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -2,78%−3,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 29,88%−0,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.033.529 lei+92.156 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,2× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,25×+2,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 36 zile−10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -9,09%−13,86 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 190 din 1.783 firme active cu bilanț depus (CAEN 4646)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 2.680 firme active din sector
SectorCAEN 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume9
Dintre care în procedură de insolvență2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.03.2012
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 05.03.2012 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MEDICAROM GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MEDICAROM GROUP SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MEDICAROM GROUP SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MEDICAROM GROUP SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 7025550, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994023419400. Firma a fost înființată la data de 2 martie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale (CAEN 4646).

La ultima verificare, MEDICAROM GROUP SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 709K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 41.341.144 lei și un rezultat net de -5.727.413 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MEDICAROM GROUP SRL?

MEDICAROM GROUP SRL (CUI 7025550) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MEDICAROM GROUP SRL în sectorul său?

MEDICAROM GROUP SRL ocupă locul 190 din 1.783 firme active cu bilanț depus în CAEN 4646 (Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MEDICAROM GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

MEDICAROM GROUP SRL este mai veche decât 95% dintre cele 2.680 firme active cu CAEN 4646.

Este MEDICAROM GROUP SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MEDICAROM GROUP SRL (CUI 7025550) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MEDICAROM GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MEDICAROM GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are MEDICAROM GROUP SRL datorii la stat?

La ultima verificare, MEDICAROM GROUP SRL figura cu restanțe de 709.177 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MEDICAROM GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MEDICAROM GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MEDICAROM GROUP SRL plătitoare de TVA?

Da, MEDICAROM GROUP SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MEDICAROM GROUP SRL?

În anul 2025, MEDICAROM GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 41.341.144 lei și un număr mediu de 40 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MEDICAROM GROUP SRL?

Firmoscop analizează MEDICAROM GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.