Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › NELICA-IMPEX SRL

NELICA-IMPEX SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Slatina
CUI 7093686 · J28/81/1995
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NELICA-IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO7093686
Nr. Reg. Comerțului J28/81/1995
Sediu social Aleea Florilor nr. 1, bl. B4, sc. B, ap. 14, Mun. Slatina, jud. OLT, 230113
Telefon 0249423062

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DRĂGAN ANDREI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.03.1995
CAEN4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NELICA-IMPEX SRL după CUI 7093686 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2025
493.800 lei
-57.0% vs 2024
Profit net 2025
284.123 lei
-69.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă57.5%
Față de sectorpeste 92% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 1.822 de firme din Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 17% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 1.922 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 380.947 lei20132014: 200.704 lei20142015: 135.196 lei20152016: 59.868 lei20162017: 210.109 lei20172018: 1.036.762 lei20182019: 4.355.128 lei20192020: 3.227.168 lei20202021: 336.233 lei20212023: 492.583 lei20232024: 1.153.451 lei20242025: 493.800 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 493.800 lei 284.123 lei 1
2024 1.153.451 lei 916.213 lei 2
2023 492.583 lei 355.723 lei 1
2021 336.233 lei -203.597 lei 1
2020 3.227.168 lei 1.272.568 lei 13
2019 4.355.128 lei 578.978 lei 7
2018 1.036.762 lei 675.463 lei 6
2017 210.109 lei 17.868 lei 2
2016 59.868 lei 5.673 lei 1
2015 135.196 lei 50.385 lei
2014 200.704 lei 62.002 lei 1
2013 380.947 lei 76.582 lei 2
2012 449.025 lei 53.801 lei 3
2011 1.070.782 lei 10.972 lei 5
2010 1.338.694 lei 36.926 lei 6
2009 1.240.877 lei -36.617 lei 6
2008 1.833.049 lei 45.656 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 218 zile+97 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 72 zile−233 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 57,54%−21,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,28%+16,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,48×−1,73 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,03×+0,64 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,93%+6,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,72%−18,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,14%−22,33 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 493.800 lei−82.926 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,67× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 104,37%−222,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.371 din 2.550 firme active cu bilanț depus (CAEN 4211)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 3.969 firme active din sector
SectorCAEN 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume13
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NELICA-IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NELICA-IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru NELICA-IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NELICA-IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Slatina, are codul unic de înregistrare (CUI) 7093686, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/81/1995. Firma a fost înființată la data de 17 martie 1995 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

La ultima verificare, NELICA-IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 493.800 lei și un rezultat net de 284.123 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NELICA-IMPEX SRL?

NELICA-IMPEX SRL (CUI 7093686) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă NELICA-IMPEX SRL în sectorul său?

NELICA-IMPEX SRL ocupă locul 1.371 din 2.550 firme active cu bilanț depus în CAEN 4211 (Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NELICA-IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

NELICA-IMPEX SRL este mai veche decât 96% dintre cele 3.969 firme active cu CAEN 4211.

Este NELICA-IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NELICA-IMPEX SRL (CUI 7093686) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NELICA-IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NELICA-IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NELICA-IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NELICA-IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NELICA-IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, NELICA-IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NELICA-IMPEX SRL?

În anul 2025, NELICA-IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 493.800 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NELICA-IMPEX SRL?

Firmoscop analizează NELICA-IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.