Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › AMATOR SERV SRL

AMATOR SERV SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Fălticeni
CUI 7298282 · J1995000379333
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AMATOR SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO7298282
Nr. Reg. Comerțului J1995000379333
Sediu social Str. 13 Decembrie nr. 15, CAMERA 1. PARTER, Mun. Fălticeni, jud. SUCEAVA
Telefon 0740078186

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PANDELEA PETRU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.05.1995
CAEN8553 · Școli de conducere (pilotaj)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AMATOR SERV SRL după CUI 7298282 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.285.076 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
56.538 lei
-32.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.4%
Față de sectorpeste 60% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.373 de firme din Școli de conducere (pilotaj) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,7%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.494 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 124.274 lei20132014: 154.298 lei20142015: 217.096 lei20152016: 297.575 lei20162017: 488.556 lei20172018: 437.731 lei20182019: 498.068 lei20192020: 410.412 lei20202022: 951.637 lei20222023: 1.172.172 lei20232024: 1.185.779 lei20242025: 1.285.076 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.285.076 lei 56.538 lei 11
2024 1.185.779 lei 84.046 lei 12
2023 1.172.172 lei 59.998 lei 16
2022 951.637 lei 83.156 lei 11
2020 410.412 lei 2.981 lei 14
2019 498.068 lei 13.272 lei 15
2018 437.731 lei 25.245 lei 14
2017 488.556 lei 5.081 lei 15
2016 297.575 lei 21.262 lei 13
2015 217.096 lei 27.939 lei 9
2014 154.298 lei 8.080 lei 6
2013 124.274 lei 2.823 lei 5
2012 163.673 lei 26.670 lei 5
2011 210.544 lei 24.563 lei 6
2010 203.292 lei -211.949 lei 10
2009 184.370 lei -239.323 lei 9
2008 243.552 lei 19.646 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 130.973 lei 1 24 iunie 2026

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 233 zile+103 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 zile+60 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,4%−2,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 48,68%+10,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,05×−0,59 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,93×+0,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,38%−3,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,35%−4,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,51%−21,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 116.825 lei+18.010 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,76×−0,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 188,46×−110,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,52%−6,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 68 din 1.777 firme active cu bilanț depus (CAEN 8553)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 4.757 firme active din sector
SectorCAEN 8553 · Școli de conducere (pilotaj) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AMATOR SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AMATOR SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AMATOR SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AMATOR SERV SRL, cu sediul în Mun. Fălticeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 7298282, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000379333. Firma a fost înființată la data de 12 mai 1995 și are ca obiect principal de activitate Școli de conducere (pilotaj) (CAEN 8553).

La ultima verificare, AMATOR SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.285.076 lei și un rezultat net de 56.538 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AMATOR SERV SRL?

AMATOR SERV SRL (CUI 7298282) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AMATOR SERV SRL în sectorul său?

AMATOR SERV SRL ocupă locul 68 din 1.777 firme active cu bilanț depus în CAEN 8553 (Școli de conducere (pilotaj)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AMATOR SERV SRL față de firmele din același domeniu?

AMATOR SERV SRL este mai veche decât 97% dintre cele 4.757 firme active cu CAEN 8553.

Este AMATOR SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AMATOR SERV SRL (CUI 7298282) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AMATOR SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AMATOR SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AMATOR SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AMATOR SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AMATOR SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, AMATOR SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AMATOR SERV SRL?

În anul 2025, AMATOR SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.285.076 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AMATOR SERV SRL?

Firmoscop analizează AMATOR SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Educație în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.