Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › PLAFAR IMPEX SRL

PLAFAR IMPEX SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 7308076 · J1995000277329
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PLAFAR IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO7308076
Nr. Reg. Comerțului J1995000277329
Sediu social Str. Lemnelor nr. 39, Mun. Sibiu, 550135
Telefon 0269239845

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GOREAEV LUCIA DANIELA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.05.1995
CAEN2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PLAFAR IMPEX SRL după CUI 7308076 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
4.864.039 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
1.683.339 lei
+1056.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă34.6%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.521.859 lei20142015: 2.827.037 lei20152016: 2.786.669 lei20162017: 2.347.920 lei20172018: 2.540.138 lei20182019: 3.335.326 lei20192020: 3.530.569 lei20202021: 3.568.620 lei20212022: 4.036.717 lei20222023: 2.470.481 lei20232024: 4.227.013 lei20242025: 4.864.039 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.864.039 lei 1.683.339 lei 8
2024 4.227.013 lei 145.616 lei 8
2023 2.470.481 lei 738.899 lei 8
2022 4.036.717 lei 2.067.573 lei 10
2021 3.568.620 lei 1.974.694 lei 10
2020 3.530.569 lei 1.905.702 lei 11
2019 3.335.326 lei 1.799.575 lei 11
2018 2.540.138 lei 1.246.343 lei 9
2017 2.347.920 lei 11.386 lei 10
2016 2.786.669 lei 23.339 lei 10
2015 2.827.037 lei 35.295 lei 10
2014 2.521.859 lei 159.577 lei 9
2013 2.256.698 lei -68.011 lei 8
2012 2.195.275 lei 46.588 lei 8
2011 2.123.132 lei 459.680 lei 8
2010 1.774.897 lei 241.427 lei 11
2009 900.322 lei -37.179 lei 12
2008 852.551 lei -88.551 lei 14

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 80 zile−102 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 116 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 34,61%+31,17 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,25%−23,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,3×+2,14 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3×−0,56 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 47,58%+41,65 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 36,55%+33,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,82%+23,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 608.005 lei+79.628 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,06×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 64,34×+30,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 66,66%+62,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 283 firme active cu bilanț depus (CAEN 2042)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 571 firme active din sector
SectorCAEN 2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PLAFAR IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PLAFAR IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PLAFAR IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PLAFAR IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 7308076, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000277329. Firma a fost înființată la data de 16 mai 1995 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) (CAEN 2042).

La ultima verificare, PLAFAR IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.864.039 lei și un rezultat net de 1.683.339 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PLAFAR IMPEX SRL?

PLAFAR IMPEX SRL (CUI 7308076) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PLAFAR IMPEX SRL în sectorul său?

PLAFAR IMPEX SRL ocupă locul 22 din 283 firme active cu bilanț depus în CAEN 2042 (Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PLAFAR IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

PLAFAR IMPEX SRL este mai veche decât 96% dintre cele 571 firme active cu CAEN 2042.

Este PLAFAR IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PLAFAR IMPEX SRL (CUI 7308076) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PLAFAR IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PLAFAR IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PLAFAR IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PLAFAR IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PLAFAR IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, PLAFAR IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PLAFAR IMPEX SRL?

În anul 2025, PLAFAR IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 4.864.039 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PLAFAR IMPEX SRL?

Firmoscop analizează PLAFAR IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.