Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › STAMATE SERVCOM SRL

STAMATE SERVCOM SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Piatra Neamţ
CUI 7357419 · J27/428/1995
Fără probleme găsite Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STAMATE SERVCOM SRL
CUI 7357419
Nr. Reg. Comerțului J27/428/1995
Sediu social Str. Alexandru Lăpuşneanu nr. 7, bl. D1, sc. B, et. 3, ap. 28, Mun. Piatra Neamţ, 610089
Telefon 0741529953

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

STAMATE OLGA · administratorSTAMATE VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.05.1995
CAEN0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STAMATE SERVCOM SRL după CUI 7357419 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
8.710 lei
+77.0% vs 2024
Profit net 2025
-2.956 lei
-715.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-33.9%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 14.686 lei20112012: 13.498 lei20122013: 8.101 lei20132014: 9.723 lei20142015: 7.344 lei20152016: 10.330 lei20162017: 11.628 lei20172021: 7.817 lei20212022: 10.204 lei20222023: 8.581 lei20232024: 4.932 lei20242025: 8.710 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 8.710 lei -2.956 lei
2024 4.932 lei 480 lei
2023 8.581 lei 487 lei
2022 10.204 lei 2.980 lei
2021 7.817 lei 2.686 lei
2017 11.628 lei -3.722 lei
2016 10.330 lei 988 lei
2015 7.344 lei 1.132 lei
2014 9.723 lei -3.248 lei
2013 8.101 lei -164 lei 0
2012 13.498 lei 349 lei 0
2011 14.686 lei -1.282 lei 0
2010 18.067 lei -898 lei
2009 20.369 lei 110 lei
2008 21.782 lei 4.406 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 9 zile+3 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -33,94%−43,67 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,27%+17,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,19×−45,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,24×+0,22 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -344,12%−356,71 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -277,82%−290,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,73%−17,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 8,19×+6,92 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,47×+14,89 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile−209 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -25,34%−37,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.078 din 1.334 firme active cu bilanț depus (CAEN 0161)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 3.808 firme active din sector
SectorCAEN 0161 · Activități auxiliare pentru producția vegetală →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 29.05.1995
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 29.05.1995 → dizolvare

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STAMATE SERVCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STAMATE SERVCOM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru STAMATE SERVCOM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STAMATE SERVCOM SRL, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 7357419, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/428/1995. Firma a fost înființată la data de 29 mai 1995 și are ca obiect principal de activitate Activități auxiliare pentru producția vegetală (CAEN 0161).

La ultima verificare, STAMATE SERVCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.710 lei și un rezultat net de -2.956 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STAMATE SERVCOM SRL?

STAMATE SERVCOM SRL (CUI 7357419) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 24 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă STAMATE SERVCOM SRL în sectorul său?

STAMATE SERVCOM SRL ocupă locul 1.078 din 1.334 firme active cu bilanț depus în CAEN 0161 (Activități auxiliare pentru producția vegetală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STAMATE SERVCOM SRL față de firmele din același domeniu?

STAMATE SERVCOM SRL este mai veche decât 95% dintre cele 3.808 firme active cu CAEN 0161.

Este STAMATE SERVCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STAMATE SERVCOM SRL (CUI 7357419) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STAMATE SERVCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STAMATE SERVCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STAMATE SERVCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STAMATE SERVCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STAMATE SERVCOM SRL plătitoare de TVA?

Nu, STAMATE SERVCOM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STAMATE SERVCOM SRL?

În anul 2025, STAMATE SERVCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.710 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STAMATE SERVCOM SRL?

Firmoscop analizează STAMATE SERVCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.