Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › PANGUS SERVICE SRL

PANGUS SERVICE SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Miercurea Ciuc
CUI 7444191 · J1995000351197
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PANGUS SERVICE SRL
Cod fiscal (CIF) RO7444191
Nr. Reg. Comerțului J1995000351197
Sediu social Str. Harghita nr. 59, Mun. Miercurea Ciuc, jud. HARGHITA, 530152
Telefon 0744557889

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MÁTÉ TIBOR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.06.1995
CAEN4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PANGUS SERVICE SRL după CUI 7444191 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
55.993.922 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
1.434.852 lei
-51.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.6%
Față de sectorpeste 44% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 2.027 de firme din Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector43 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.898 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.5×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 19.523.901 lei20142015: 23.334.728 lei20152016: 21.757.818 lei20162017: 20.431.542 lei20172018: 24.686.936 lei20182019: 28.689.934 lei20192020: 27.619.106 lei20202021: 31.620.111 lei20212022: 33.831.231 lei20222023: 48.461.632 lei20232024: 60.093.777 lei20242025: 55.993.922 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 55.993.922 lei 1.434.852 lei 43
2024 60.093.777 lei 2.941.708 lei 43
2023 48.461.632 lei 2.567.652 lei 38
2022 33.831.231 lei 1.698.784 lei 34
2021 31.620.111 lei 928.565 lei 37
2020 27.619.106 lei 563.363 lei 40
2019 28.689.934 lei 900.090 lei 41
2018 24.686.936 lei 918.045 lei 38
2017 20.431.542 lei 637.929 lei 35
2016 21.757.818 lei 1.153.363 lei 30
2015 23.334.728 lei 1.091.660 lei 26
2014 19.523.901 lei 104.983 lei 26
2013 16.846.001 lei 50.027 lei 28
2012 16.856.127 lei 270.882 lei 25
2011 14.912.890 lei 618.041 lei 23
2010 11.317.141 lei 132.948 lei 22
2009 10.043.146 lei 150.866 lei 18
2008 10.096.800 lei -87.818 lei 20

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 144 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 96 zile+14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,56%−2,34 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 70,7%+4,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,41×−0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,5×+0,5 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,24%−12,88 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,59%−5,08 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 28,23%−4,96 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.302.184 lei−95.346 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,79×−0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,71×−0,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 64 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,97%−2,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 50 din 1.547 firme active cu bilanț depus (CAEN 4672)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 2.196 firme active din sector
SectorCAEN 4672 · Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)462
Valoare totală (2024–2026)1.145.385 lei

Cumpărători: INSPECTORATUL DE POLITIE JUDETEAN HARGHITA, Serviciul de Ambulanță Județean Harghita, Miercurea-Ciuc, TEGA S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11
Dintre care radiate (închise)10

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PANGUS SERVICE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PANGUS SERVICE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PANGUS SERVICE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PANGUS SERVICE SRL, cu sediul în Mun. Miercurea Ciuc, are codul unic de înregistrare (CUI) 7444191, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000351197. Firma a fost înființată la data de 21 iunie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule (CAEN 4672).

La ultima verificare, PANGUS SERVICE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 55.993.922 lei și un rezultat net de 1.434.852 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PANGUS SERVICE SRL?

PANGUS SERVICE SRL (CUI 7444191) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PANGUS SERVICE SRL în sectorul său?

PANGUS SERVICE SRL ocupă locul 50 din 1.547 firme active cu bilanț depus în CAEN 4672 (Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PANGUS SERVICE SRL față de firmele din același domeniu?

PANGUS SERVICE SRL este mai veche decât 92% dintre cele 2.196 firme active cu CAEN 4672.

Este PANGUS SERVICE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PANGUS SERVICE SRL (CUI 7444191) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PANGUS SERVICE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PANGUS SERVICE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PANGUS SERVICE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PANGUS SERVICE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PANGUS SERVICE SRL plătitoare de TVA?

Da, PANGUS SERVICE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PANGUS SERVICE SRL?

În anul 2025, PANGUS SERVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 55.993.922 lei și un număr mediu de 43 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PANGUS SERVICE SRL?

Firmoscop analizează PANGUS SERVICE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.