Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › ANA PANTIS SA

ANA PANTIS SA

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 7476517 · J1995000806057
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANA PANTIS SA
Cod fiscal (CIF) RO7476517
Nr. Reg. Comerțului J1995000806057
Sediu social Bld. Dacia nr. 33, bl. AN 55, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410464
Telefon 0259244487

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PANTIȘ MIHAELA-FLORENTINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.06.1995
CAEN4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANA PANTIS SA după CUI 7476517 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
1.085.035 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
-122.225 lei
-129.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-11.3%
Față de sectorpeste 22% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 663 de firme din Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,5%.

Mărime față de sector10 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 731 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 401.754 lei20142015: 475.287 lei20152016: 530.763 lei20162017: 610.413 lei20172018: 657.986 lei20182019: 731.588 lei20192020: 639.323 lei20202021: 788.875 lei20212022: 1.010.307 lei20222023: 1.070.684 lei20232024: 1.002.405 lei20242025: 1.085.035 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.085.035 lei -122.225 lei 10
2024 1.002.405 lei -53.382 lei 10
2023 1.070.684 lei -67.326 lei 11
2022 1.010.307 lei 89.113 lei 10
2021 788.875 lei 15.913 lei 11
2020 639.323 lei -41.749 lei 12
2019 731.588 lei -73.593 lei 12
2018 657.986 lei -103.735 lei 12
2017 610.413 lei -109.504 lei 12
2016 530.763 lei -46.263 lei 10
2015 475.287 lei -54.429 lei 10
2014 401.754 lei -34.187 lei 8
2013 395.550 lei -66.931 lei 8
2012 373.831 lei -29.130 lei 8
2011 424.723 lei 466 lei 12
2010 447.648 lei -18.961 lei 14
2009 485.928 lei -27.989 lei 14
2008 520.739 lei -41.542 lei 15

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 35 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 26 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,26%−5,93 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 18,92%+4,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,28×−1,59 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,26×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -29,86%−19,82 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -22,03%−14,01 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,78%−6,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 108.504 lei+8.263 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,96×+0,45 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,54×−6,44 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile+8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -5,56%−3,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 196 din 1.257 firme active cu bilanț depus (CAEN 4724)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 2.409 firme active din sector
SectorCAEN 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANA PANTIS SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANA PANTIS SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ANA PANTIS SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ANA PANTIS SA, cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 7476517, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000806057. Firma a fost înființată la data de 29 iunie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase (CAEN 4724).

La ultima verificare, ANA PANTIS SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.085.035 lei și un rezultat net de -122.225 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANA PANTIS SA?

ANA PANTIS SA (CUI 7476517) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ANA PANTIS SA în sectorul său?

ANA PANTIS SA ocupă locul 196 din 1.257 firme active cu bilanț depus în CAEN 4724 (Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANA PANTIS SA față de firmele din același domeniu?

ANA PANTIS SA este mai veche decât 93% dintre cele 2.409 firme active cu CAEN 4724.

Este ANA PANTIS SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare ANA PANTIS SA (CUI 7476517) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ANA PANTIS SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ANA PANTIS SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ANA PANTIS SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANA PANTIS SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANA PANTIS SA plătitoare de TVA?

Da, ANA PANTIS SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANA PANTIS SA?

În anul 2025, ANA PANTIS SA a raportat o cifră de afaceri de 1.085.035 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANA PANTIS SA?

Firmoscop analizează ANA PANTIS SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.