Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Bacău › NERISCOM SRL

NERISCOM SRL

Înființată în 1995 · 31 de ani vechime · Municipiul Oneşti
CUI 7487133 · J1995000750044
Verifică înainte Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Verifică înainte

Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Dosarele, termenul și plafonul — deblochezi cu emailul, gratuit.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NERISCOM SRL
CUI 7487133
Nr. Reg. Comerțului J1995000750044
Sediu social REPUBLICII nr. 22, bl. 22, sc. A, et. P, ap. 10, Municipiul Oneşti, jud. Bacău, 601004
Telefon 0740925373

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

MIHALACHE IOAN · administratorROŞCA IRINA-CARMEN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NERISCOM SRL după CUI 7487133 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 49/100
Cifră de afaceri 2025
97.643 lei
+48,0% vs 2024
Profit net 2025
1.542 lei
+110,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.6%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Prudent: cere un avans și ține termenul scurt, fără să lași expunerea să crească. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 39.453 lei20142015: 49.557 lei20152016: 76.728 lei20162017: 64.295 lei20172018: 52.602 lei20182019: 48.776 lei20192020: 47.675 lei20202021: 58.088 lei20212022: 57.500 lei20222023: 66.517 lei20232024: 66.036 lei20242025: 97.643 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 97.643 lei 1.542 lei 1
2024 66.036 lei -14.320 lei 1
2023 66.517 lei 7.372 lei 2
2022 57.500 lei 30.209 lei 3
2021 58.088 lei -14.200 lei 3
2020 47.675 lei -12.003 lei 3
2019 48.776 lei -10.389 lei 3
2018 52.602 lei 90 lei 3
2017 64.295 lei -13.656 lei 4
2016 76.728 lei -27 lei 4
2015 49.557 lei -19.761 lei 4
2014 39.453 lei -7.323 lei 4
2013 52.284 lei -10.262 lei 4
2012 33.871 lei -21.536 lei 3
2011 43.630 lei -23.716 lei 3
2010 34.585 lei 15.126 lei 4
2009 93.894 lei -58.513 lei 4
2008 121.117 lei 9.621 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 126 de zile−70 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,58%+23,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 103,67%−4,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,96× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,72%+48,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -3,67%+4,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 97.643 lei+31.607 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,99×+0,97 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 40,96×+13,26 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile−4 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,65%+19,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.287 din 1.654 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4740)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 2.198 de firme active din sector
SectorCAEN 4740 · Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NERISCOM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NERISCOM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

NERISCOM SRL, cu sediul în Municipiul Oneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 7487133, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000750044. Firma a fost înființată la data de 16 iunie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații (CAEN 4740).

La ultima verificare, NERISCOM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 97.643 lei și un rezultat net de 1.542 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NERISCOM SRL?

NERISCOM SRL (CUI 7487133) are verdict galben („Verifică înainte”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Situație financiară fragilă. Merită o verificare completă înainte de o colaborare pe sume mari.

Ce loc ocupă NERISCOM SRL în sectorul său?

NERISCOM SRL ocupă locul 1.287 din 1.654 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4740 (Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NERISCOM SRL față de firmele din același domeniu?

NERISCOM SRL este mai veche decât 96% dintre cele 2.198 de firme active cu CAEN 4740.

Este NERISCOM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NERISCOM SRL (CUI 7487133) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NERISCOM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NERISCOM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NERISCOM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NERISCOM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NERISCOM SRL plătitoare de TVA?

Nu, NERISCOM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NERISCOM SRL?

În anul 2025, NERISCOM SRL a raportat o cifră de afaceri de 97.643 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NERISCOM SRL?

Firmoscop analizează NERISCOM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bacău →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4740 din Bacău, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Ce verifici înainte de un termen de plată

Cum stabilești plafonul și scadența când semnalele sunt mixte.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.