Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Covasna › COMERT "G-GECO" SRL

COMERT "G-GECO" SRL

Înființată în 1995 · 31 de ani vechime · Orş. Întorsura Buzăului
CUI 7508686 · J1994001353144
Fără probleme găsite Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Deblochezi gratuit, cu un cont — plus dosarele din instanță și monitorizare.

Termen de plată sugerat ■ ■ ■ zile
Plafon de credit ■ ■ ■ ■ ■ lei
Dosare în instanță detalii
Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COMERT "G-GECO" SRL
Cod fiscal (CIF) RO7508686
Nr. Reg. Comerțului J1994001353144
Sediu social MIHAI VITEAZUL nr. 215, Loc. Întorsura Buzăului, Oraş Întorsura Buzăului, jud. Covasna, 525300
Telefon 0040267370965

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

MUNTEAN NECULAI LAURENŢIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COMERT "G-GECO" SRL după CUI 7508686 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
2.592.970 lei
+27,0% vs 2024
Profit net 2025
679.415 lei
+64,2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.2%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 482.407 lei20142015: 341.836 lei20152016: 274.208 lei20162017: 303.618 lei20172018: 511.907 lei20182019: 710.913 lei20192020: 1.060.152 lei20202021: 1.435.244 lei20212022: 1.601.400 lei20222023: 1.699.671 lei20232024: 2.038.725 lei20242025: 2.592.970 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.592.970 lei 679.415 lei 5
2024 2.038.725 lei 413.860 lei 5
2023 1.699.671 lei 393.366 lei 5
2022 1.601.400 lei 334.164 lei 4
2021 1.435.244 lei 429.406 lei 4
2020 1.060.152 lei 352.651 lei 3
2019 710.913 lei 117.560 lei 3
2018 511.907 lei 60.935 lei 3
2017 303.618 lei 34.164 lei 4
2016 274.208 lei 1.247 lei 4
2015 341.836 lei 36.737 lei 2
2014 482.407 lei 68.212 lei 2
2013 124.646 lei 1.173 lei 3
2012 0 lei -821 lei 0
2011 0 lei -37 lei —
2010 — -509 lei —
2009 — -634 lei —
2008 — -2.093 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 214 zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 de zile−48 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,2%+5,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 69,05%+7,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,45×−0,18 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,23×+0,65 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,77%+41,61 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 30,88%+8,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 30,95%−7,87 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 518.594 lei+110.849 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,18×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 44,54%+15,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 759 din 2.475 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4211)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 3.873 de firme active din sector
SectorCAEN 4211 · Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2025)2.500 lei

Cumpărători: Comuna Vama Buzaului

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COMERT "G-GECO" SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COMERT "G-GECO" SRL? Pune sigiliul pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

COMERT "G-GECO" SRL, cu sediul în Orş. Întorsura Buzăului, are codul unic de înregistrare (CUI) 7508686, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1994001353144. Firma a fost înființată la data de 10 iulie 1995 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

La ultima verificare, COMERT "G-GECO" SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.592.970 lei și un rezultat net de 679.415 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COMERT "G-GECO" SRL?

COMERT "G-GECO" SRL (CUI 7508686) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă COMERT "G-GECO" SRL în sectorul său?

COMERT "G-GECO" SRL ocupă locul 759 din 2.475 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4211 (Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COMERT "G-GECO" SRL față de firmele din același domeniu?

COMERT "G-GECO" SRL este mai veche decât 95% dintre cele 3.873 de firme active cu CAEN 4211.

Este COMERT "G-GECO" SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COMERT "G-GECO" SRL (CUI 7508686) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COMERT "G-GECO" SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COMERT "G-GECO" SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COMERT "G-GECO" SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COMERT "G-GECO" SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COMERT "G-GECO" SRL plătitoare de TVA?

Da, COMERT "G-GECO" SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COMERT "G-GECO" SRL?

În anul 2025, COMERT "G-GECO" SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.592.970 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COMERT "G-GECO" SRL?

Firmoscop analizează COMERT "G-GECO" SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4211 din Covasna, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.