Sari la conținut
FirmoscopFirmeBacău › MERY-LAUR COM SERV SRL

MERY-LAUR COM SERV SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Mun. Bacău
CUI 7542106 · J04/783/1995
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MERY-LAUR COM SERV SRL
CUI 7542106
Nr. Reg. Comerțului J04/783/1995
Sediu social Aleea Constructorului nr. 4, bl. 4, sc. D, et. 2, ap. 7, Mun. Bacău, 600336
Telefon 0726275854

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.07.1995
CAEN9522 · Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MERY-LAUR COM SERV SRL după CUI 7542106 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
6.379 lei
+203.0% vs 2024
Profit net 2025
-4.713 lei
-354.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-73.9%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 10.583 lei20142015: 10.510 lei20152016: 7.585 lei20162017: 7.210 lei20172018: 8.428 lei20182019: 5.246 lei20192020: 4.793 lei20202021: 4.018 lei20212022: 4.708 lei20222023: 2.725 lei20232024: 2.105 lei20242025: 6.379 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 6.379 lei -4.713 lei
2024 2.105 lei -1.037 lei
2023 2.725 lei -1.006 lei
2022 4.708 lei -34 lei
2021 4.018 lei -3.746 lei
2020 4.793 lei -2.860 lei
2019 5.246 lei 876 lei
2018 8.428 lei -2.243 lei
2017 7.210 lei -652 lei
2016 7.585 lei -1.316 lei
2015 10.510 lei -779 lei
2014 10.583 lei 5.644 lei
2013 7.775 lei 79 lei
2012 11.114 lei -4.427 lei
2011 5.725 lei 3.401 lei
2010 7.909 lei 111 lei
2009 7.893 lei -1.101 lei
2008 7.252 lei -230 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -73,88%−24,62 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0% datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -4.284,55%−4.263,04 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4.284,55%−4.263,04 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 57,99×+57,55 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -42,49%−17,45 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 464 din 542 firme active cu bilanț depus (CAEN 9522)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 1.271 firme active din sector
SectorCAEN 9522 · Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1995000783040 → J04/783/1995
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J04/783/1995 → J1995000783040

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MERY-LAUR COM SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MERY-LAUR COM SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MERY-LAUR COM SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MERY-LAUR COM SERV SRL, cu sediul în Mun. Bacău, are codul unic de înregistrare (CUI) 7542106, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J04/783/1995. Firma a fost înființată la data de 19 iulie 1995 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină (CAEN 9522).

La ultima verificare, MERY-LAUR COM SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.379 lei și un rezultat net de -4.713 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MERY-LAUR COM SERV SRL?

MERY-LAUR COM SERV SRL (CUI 7542106) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MERY-LAUR COM SERV SRL în sectorul său?

MERY-LAUR COM SERV SRL ocupă locul 464 din 542 firme active cu bilanț depus în CAEN 9522 (Repararea și întreținerea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MERY-LAUR COM SERV SRL față de firmele din același domeniu?

MERY-LAUR COM SERV SRL este mai veche decât 92% dintre cele 1.271 firme active cu CAEN 9522.

Este MERY-LAUR COM SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MERY-LAUR COM SERV SRL (CUI 7542106) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MERY-LAUR COM SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MERY-LAUR COM SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MERY-LAUR COM SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MERY-LAUR COM SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MERY-LAUR COM SERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, MERY-LAUR COM SERV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MERY-LAUR COM SERV SRL?

În anul 2025, MERY-LAUR COM SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.379 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MERY-LAUR COM SERV SRL?

Firmoscop analizează MERY-LAUR COM SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bacău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bacău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.