Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › PAS CU PAS TRADE SRL

PAS CU PAS TRADE SRL

Înființată în 1995 · 31 ani vechime · Orş. Ianca
CUI 7642148 · J09/695/1995
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PAS CU PAS TRADE SRL
Cod fiscal (CIF) RO7642148
Nr. Reg. Comerțului J09/695/1995
Sediu social Str. Eroilor nr. 12-14, Orş. Ianca, jud. BRĂILA, 815200
Telefon 0239668415

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MIRCESCU RODICA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.08.1995
CAEN4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PAS CU PAS TRADE SRL după CUI 7642148 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
231.164 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
22.724 lei
-46.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă9.8%
Față de sectorpeste 70% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 619 de firme din Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 569 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.9×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 179.122 lei20142015: 281.991 lei20152016: 364.831 lei20162017: 321.732 lei20172018: 255.861 lei20182019: 313.016 lei20192020: 183.817 lei20202021: 202.711 lei20212022: 226.831 lei20222023: 242.024 lei20232024: 252.573 lei20242025: 231.164 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 231.164 lei 22.724 lei 1
2024 252.573 lei 42.622 lei 1
2023 242.024 lei 38.266 lei 1
2022 226.831 lei 27.457 lei 2
2021 202.711 lei -12.380 lei 3
2020 183.817 lei -44.750 lei 3
2019 313.016 lei 22.634 lei 3
2018 255.861 lei -15.755 lei 3
2017 321.732 lei 40.389 lei 3
2016 364.831 lei 57.627 lei 3
2015 281.991 lei 33.188 lei 3
2014 179.122 lei 470 lei 3
2013 169.645 lei -22.606 lei 4
2012 202.283 lei -2.237 lei 5
2011 186.469 lei -11.604 lei 4
2010 184.961 lei -1.470 lei 2
2009 243.368 lei -21.145 lei 5
2008 291.076 lei 249 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 233 zile+76 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 29 zile−59 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,83%−7,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,05%+16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,67×−0,6 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,92×+0,13 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 14,13%−16,76 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,25%−8,03 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 65,47%+9,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 231.164 lei−21.409 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,94×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,26×−2,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 161 zile+79 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,31%−12,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 485 din 1.067 firme active cu bilanț depus (CAEN 4762)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 1.877 firme active din sector
SectorCAEN 4762 · Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PAS CU PAS TRADE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PAS CU PAS TRADE SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PAS CU PAS TRADE SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PAS CU PAS TRADE SRL, cu sediul în Orş. Ianca, are codul unic de înregistrare (CUI) 7642148, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/695/1995. Firma a fost înființată la data de 22 august 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate (CAEN 4762).

La ultima verificare, PAS CU PAS TRADE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 231.164 lei și un rezultat net de 22.724 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PAS CU PAS TRADE SRL?

PAS CU PAS TRADE SRL (CUI 7642148) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PAS CU PAS TRADE SRL în sectorul său?

PAS CU PAS TRADE SRL ocupă locul 485 din 1.067 firme active cu bilanț depus în CAEN 4762 (Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PAS CU PAS TRADE SRL față de firmele din același domeniu?

PAS CU PAS TRADE SRL este mai veche decât 90% dintre cele 1.877 firme active cu CAEN 4762.

Este PAS CU PAS TRADE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PAS CU PAS TRADE SRL (CUI 7642148) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PAS CU PAS TRADE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PAS CU PAS TRADE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PAS CU PAS TRADE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PAS CU PAS TRADE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PAS CU PAS TRADE SRL plătitoare de TVA?

Da, PAS CU PAS TRADE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PAS CU PAS TRADE SRL?

În anul 2025, PAS CU PAS TRADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 231.164 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PAS CU PAS TRADE SRL?

Firmoscop analizează PAS CU PAS TRADE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.