Sari la conținut
FirmoscopFirmeGiurgiu › AGROMEC CRANGURI SA

AGROMEC CRANGURI SA

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Sat Crânguri Com. Singureni
CUI 7695967 · J1995000386522
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AGROMEC CRANGURI SA
Cod fiscal (CIF) RO7695967
Nr. Reg. Comerțului J1995000386522
Sediu social Şos. Călugărenilor nr. 1531, Sat Crânguri Com. Singureni, jud. GIURGIU
Telefon 0721368773

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

PARASCHIV GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.09.1995
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AGROMEC CRANGURI SA după CUI 7695967 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.349.626 lei
+27.0% vs 2024
Profit net 2025
415.734 lei
+30.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.4%
Datorii / capital1.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.353.403 lei20142015: 2.503.248 lei20152016: 2.730.121 lei20162017: 2.796.911 lei20172018: 2.322.883 lei20182019: 2.349.372 lei20192020: 2.065.982 lei20202021: 3.424.587 lei20212022: 4.698.105 lei20222023: 2.197.501 lei20232024: 2.632.737 lei20242025: 3.349.626 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.349.626 lei 415.734 lei 8
2024 2.632.737 lei 318.072 lei 8
2023 2.197.501 lei -1.218.814 lei 8
2022 4.698.105 lei 1.871.420 lei 8
2021 3.424.587 lei 998.741 lei 9
2020 2.065.982 lei 238.381 lei 9
2019 2.349.372 lei 283.168 lei 8
2018 2.322.883 lei 205.794 lei 9
2017 2.796.911 lei 424.097 lei 9
2016 2.730.121 lei 377.823 lei 9
2015 2.503.248 lei 341.525 lei 8
2014 2.353.403 lei 215.027 lei 8
2013 2.540.411 lei 322.011 lei 7
2012 2.526.727 lei 367.478 lei 5
2011 2.611.576 lei 555.586 lei 6
2010 1.371.624 lei 37.757 lei 6
2009 1.132.777 lei 19.641 lei 5
2008 1.119.242 lei 152.488 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 227 zile−126 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 25 zile−19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,41%+0,33 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 54,16%−6,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,85×+0,2 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,18×−0,35 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,57%+4,48 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,8%+3,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 45,84%+6,32 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 418.703 lei+89.611 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,87×+0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,6×+0,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 140 zile−29 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 14,02%+2,81 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.804 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 27.866 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume63
Dintre care radiate (închise)26

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AGROMEC CRANGURI SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AGROMEC CRANGURI SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AGROMEC CRANGURI SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AGROMEC CRANGURI SA, cu sediul în Sat Crânguri Com. Singureni, are codul unic de înregistrare (CUI) 7695967, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000386522. Firma a fost înființată la data de 12 septembrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, AGROMEC CRANGURI SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.349.626 lei și un rezultat net de 415.734 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AGROMEC CRANGURI SA?

AGROMEC CRANGURI SA (CUI 7695967) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AGROMEC CRANGURI SA în sectorul său?

AGROMEC CRANGURI SA ocupă locul 1.804 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AGROMEC CRANGURI SA față de firmele din același domeniu?

AGROMEC CRANGURI SA este mai veche decât 97% dintre cele 27.866 firme active cu CAEN 0111.

Este AGROMEC CRANGURI SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare AGROMEC CRANGURI SA (CUI 7695967) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AGROMEC CRANGURI SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AGROMEC CRANGURI SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AGROMEC CRANGURI SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AGROMEC CRANGURI SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AGROMEC CRANGURI SA plătitoare de TVA?

Da, AGROMEC CRANGURI SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AGROMEC CRANGURI SA?

În anul 2025, AGROMEC CRANGURI SA a raportat o cifră de afaceri de 3.349.626 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AGROMEC CRANGURI SA?

Firmoscop analizează AGROMEC CRANGURI SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Giurgiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Giurgiu →

Mergi mai departe

Firme din Giurgiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.