Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › WINTER COM SRL

WINTER COM SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 7702347 · J06/414/1995
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WINTER COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO7702347
Nr. Reg. Comerțului J06/414/1995
Sediu social Car. Sărata nr. 131 F, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420002
Telefon 0263210440

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.09.1995
CAEN4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WINTER COM SRL după CUI 7702347 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
161.819.192 lei
+18.0% vs 2024
Profit net 2025
8.292.054 lei
-9.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.1%
Față de sectorpeste 51% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 891 de firme din Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,9%.

Mărime față de sector98 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 860 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital2.2×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 24.703.016 lei20142015: 34.126.216 lei20152016: 36.011.835 lei20162017: 30.993.885 lei20172018: 39.520.485 lei20182019: 48.240.794 lei20192020: 55.685.241 lei20202021: 64.310.279 lei20212022: 82.672.365 lei20222023: 109.879.326 lei20232024: 137.490.032 lei20242025: 161.819.192 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 161.819.192 lei 8.292.054 lei 98
2024 137.490.032 lei 9.143.116 lei 89
2023 109.879.326 lei 7.417.346 lei 81
2022 82.672.365 lei 5.109.660 lei 72
2021 64.310.279 lei 3.667.606 lei 64
2020 55.685.241 lei 5.169.473 lei 60
2019 48.240.794 lei 2.686.977 lei 49
2018 39.520.485 lei 1.602.135 lei 44
2017 30.993.885 lei 865.886 lei 40
2016 36.011.835 lei 1.768.551 lei 34
2015 34.126.216 lei 1.222.437 lei 32
2014 24.703.016 lei 217.225 lei 23
2013 19.480.466 lei 235.228 lei 24
2012 16.384.799 lei 83.841 lei 21
2011 17.798.827 lei 1.381.743 lei 21
2009 8.945.207 lei 548.739 lei 16
2008 9.678.289 lei 650.986 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 152 zile−25 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 75 zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,12%−1,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,36%−2,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,46×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,19×−0,3 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,06%−7,06 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,43%−1,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,15%+2,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.651.216 lei+106.384 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,64×+0,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,87×+2,03 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 46 zile−16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,55%−2,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7 din 707 firme active cu bilanț depus (CAEN 4684)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 850 firme active din sector
SectorCAEN 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)43
Valoare totală (2024–2026)29.124.534 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați8 · 14.524.677 lei

Autorități: VITAL S.A. BAIA MARE, AQUATIM S.A. Timisoara, Compania de Apa Somes S.A.

Achiziții directe (SEAP)2.529
Valoare totală (2024–2026)12.599.482 lei

Cumpărători: APA CTTA SA ALBA, AQUATIM S.A. Timisoara, S.C. AQUACARAS S.A.

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J1995000414063 → J06/414/1995
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/414/1995 → J1995000414063

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WINTER COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WINTER COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru WINTER COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

WINTER COM SRL, cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 7702347, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/414/1995. Firma a fost înființată la data de 14 septembrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4684).

La ultima verificare, WINTER COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 161.819.192 lei și un rezultat net de 8.292.054 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WINTER COM SRL?

WINTER COM SRL (CUI 7702347) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă WINTER COM SRL în sectorul său?

WINTER COM SRL ocupă locul 7 din 707 firme active cu bilanț depus în CAEN 4684 (Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WINTER COM SRL față de firmele din același domeniu?

WINTER COM SRL este mai veche decât 92% dintre cele 850 firme active cu CAEN 4684.

Este WINTER COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare WINTER COM SRL (CUI 7702347) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este WINTER COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, WINTER COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în WINTER COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WINTER COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WINTER COM SRL plătitoare de TVA?

Da, WINTER COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WINTER COM SRL?

În anul 2025, WINTER COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 161.819.192 lei și un număr mediu de 98 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WINTER COM SRL?

Firmoscop analizează WINTER COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.