Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › MARCSINK SRL

MARCSINK SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Orş. Nădlac
CUI 7748662 · J02/543/1995
Fără probleme găsite Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MARCSINK SRL
CUI 7748662
Nr. Reg. Comerțului J02/543/1995
Sediu social Str. Vasile Lucaciu nr. 56, Orş. Nădlac, jud. ARAD, 315500
Telefon 0257473456

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

STRUJAN MARIA · administratorSTRUJAN MARCEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.10.1995
CAEN4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MARCSINK SRL după CUI 7748662 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 70/100
Cifră de afaceri 2025
212.295 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.029 lei
-108.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.5%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.379 de firme din Alte servicii de cazare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,6%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.350 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital4.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 82.855 lei20132014: 94.642 lei20142015: 93.773 lei20152016: 68.512 lei20162017: 102.329 lei20172019: 111.537 lei20192020: 107.610 lei20202021: 118.341 lei20212022: 123.458 lei20222023: 153.436 lei20232024: 198.478 lei20242025: 212.295 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 212.295 lei -1.029 lei 3
2024 198.478 lei 11.849 lei 3
2023 153.436 lei -10.188 lei 3
2022 123.458 lei -1.985 lei 3
2021 118.341 lei 20.586 lei 2
2020 107.610 lei 9.533 lei 2
2019 111.537 lei 3.792 lei 3
2017 102.329 lei -11.850 lei 4
2016 68.512 lei -25.649 lei 4
2015 93.773 lei 6.635 lei 3
2014 94.642 lei 3.616 lei 3
2013 82.855 lei -2.004 lei 5
2012 83.300 lei -1.637 lei 5
2011 81.689 lei 8.937 lei 5
2010 71.572 lei -3.107 lei 5
2009 73.220 lei 2.276 lei 5
2008 54.449 lei -9.281 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 27 zile−17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,48%−6,45 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,63%−1,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,21× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,76×−0,71 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -31,18%−304,89 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -5,42%−47,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 17,37%+1,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 70.765 lei+4.606 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 11,17×+4,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 33,38×+15,26 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile−9 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,11%−7,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.949 din 9.378 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 22.132 firme active din sector
SectorCAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MARCSINK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MARCSINK SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MARCSINK SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MARCSINK SRL, cu sediul în Orş. Nădlac, are codul unic de înregistrare (CUI) 7748662, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/543/1995. Firma a fost înființată la data de 3 octombrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).

La ultima verificare, MARCSINK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 212.295 lei și un rezultat net de -1.029 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MARCSINK SRL?

MARCSINK SRL (CUI 7748662) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MARCSINK SRL în sectorul său?

MARCSINK SRL ocupă locul 2.949 din 9.378 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MARCSINK SRL față de firmele din același domeniu?

MARCSINK SRL este mai veche decât 97% dintre cele 22.132 firme active cu CAEN 4520.

Este MARCSINK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MARCSINK SRL (CUI 7748662) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MARCSINK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MARCSINK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MARCSINK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MARCSINK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MARCSINK SRL plătitoare de TVA?

Nu, MARCSINK SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MARCSINK SRL?

În anul 2025, MARCSINK SRL a raportat o cifră de afaceri de 212.295 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MARCSINK SRL?

Firmoscop analizează MARCSINK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Auto & Service în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.