Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › PIACOR COM SRL

PIACOR COM SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Mun. Roman
CUI 7750514 · J27/470/1995
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PIACOR COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO7750514
Nr. Reg. Comerțului J27/470/1995
Sediu social Str. Sucedava, bl. 38, sc. C, et. 2, ap. 26, Mun. Roman, jud. NEAMŢ, 611062
Telefon 0233725455

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BULAI OVIDIU · administratorBULAI CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.10.1995
CAEN4931 · Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PIACOR COM SRL după CUI 7750514 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.281.935 lei
+22.0% vs 2024
Profit net 2025
236.206 lei
-38.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.2%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 754 de firme din Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector14 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 812 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.280.559 lei20142015: 1.169.743 lei20152016: 1.126.108 lei20162017: 1.145.132 lei20172018: 1.664.893 lei20182019: 2.455.539 lei20192020: 1.235.253 lei20202021: 2.074.372 lei20212022: 3.682.613 lei20222023: 3.286.671 lei20232024: 2.683.829 lei20242025: 3.281.935 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.281.935 lei 236.206 lei 14
2024 2.683.829 lei 382.697 lei 10
2023 3.286.671 lei 419.240 lei 16
2022 3.682.613 lei 1.149.793 lei 14
2021 2.074.372 lei -1.090.021 lei 10
2020 1.235.253 lei 114.284 lei 11
2019 2.455.539 lei 869.831 lei 19
2018 1.664.893 lei 440.250 lei 16
2017 1.145.132 lei 315.001 lei 16
2016 1.126.108 lei 838.408 lei 16
2015 1.169.743 lei -959.360 lei 15
2014 1.280.559 lei -717.516 lei 13
2013 1.154.592 lei -31.288 lei 13
2012 1.184.446 lei 13.621 lei 11
2011 924.256 lei 4.406 lei 9
2010 859.707 lei 26.023 lei 8
2009 629.237 lei -408.676 lei 7
2008 800.895 lei 1.157 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 262 zile−187 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 10 zile−8 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,2%−7,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,14%−10,09 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,49×+0,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,67×−0,34 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 6,73%−4,96 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,03%−1,79 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 59,86%+10,09 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 234.424 lei−33.959 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,56×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 580,57×+242,56 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,22%−8,11 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 229 din 1.297 firme active cu bilanț depus (CAEN 4931)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 1.899 firme active din sector
SectorCAEN 4931 · Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)1
Valoare totală (2026)16.628.528 lei

Autorități: Judetul Neamt

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2025)11.020 lei

Cumpărători: CLUB SPORTIV MUNICIPAL ROMAN - MUNICIPIUL ROMAN, SPITALUL DE PSIHIATRIE "SF. NICOLAE " ROMAN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PIACOR COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PIACOR COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru PIACOR COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PIACOR COM SRL, cu sediul în Mun. Roman, are codul unic de înregistrare (CUI) 7750514, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/470/1995. Firma a fost înființată la data de 3 octombrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători (CAEN 4931).

La ultima verificare, PIACOR COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.281.935 lei și un rezultat net de 236.206 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PIACOR COM SRL?

PIACOR COM SRL (CUI 7750514) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă PIACOR COM SRL în sectorul său?

PIACOR COM SRL ocupă locul 229 din 1.297 firme active cu bilanț depus în CAEN 4931 (Transporturi urbane, suburbane și metropolitane de călători), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PIACOR COM SRL față de firmele din același domeniu?

PIACOR COM SRL este mai veche decât 87% dintre cele 1.899 firme active cu CAEN 4931.

Este PIACOR COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PIACOR COM SRL (CUI 7750514) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PIACOR COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PIACOR COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PIACOR COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PIACOR COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PIACOR COM SRL plătitoare de TVA?

Da, PIACOR COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PIACOR COM SRL?

În anul 2025, PIACOR COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.281.935 lei și un număr mediu de 14 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PIACOR COM SRL?

Firmoscop analizează PIACOR COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.