Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › FERBAT SERV SRL

FERBAT SERV SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 7754869 · J1995001473294
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FERBAT SERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO7754869
Nr. Reg. Comerțului J1995001473294
Sediu social Str. Mihai Bravu nr. 244C, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA
Telefon 0244529623

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CĂLINESCU DORIN VALENTIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.10.1995
CAEN4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FERBAT SERV SRL după CUI 7754869 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
45.169.709 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
2.417.476 lei
-38.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.4%
Față de sectorpeste 52% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 891 de firme din Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,9%.

Mărime față de sector36 angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 860 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 9.995.164 lei20142015: 3.705.809 lei20152016: 4.709.080 lei20162017: 4.839.894 lei20172018: 9.478.190 lei20182019: 12.510.922 lei20192020: 14.718.796 lei20202021: 14.588.968 lei20212022: 22.686.461 lei20222023: 42.023.465 lei20232024: 47.496.233 lei20242025: 45.169.709 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 45.169.709 lei 2.417.476 lei 36
2024 47.496.233 lei 3.899.745 lei 33
2023 42.023.465 lei 3.990.293 lei 30
2022 22.686.461 lei 3.665.738 lei 28
2021 14.588.968 lei 2.390.921 lei 26
2020 14.718.796 lei 2.554.618 lei 25
2019 12.510.922 lei 2.112.724 lei 22
2018 9.478.190 lei 1.387.555 lei 22
2017 4.839.894 lei 153.709 lei 21
2016 4.709.080 lei 199.940 lei 21
2015 3.705.809 lei 36.443 lei 16
2014 9.995.164 lei 2.500.400 lei 15
2013 7.409.996 lei 1.886.798 lei 15
2012 6.289.127 lei 1.213.481 lei 11
2011 3.528.503 lei 501.921 lei 10
2010 1.596.426 lei 91.101 lei 8
2009 2.100.487 lei 71.016 lei 7
2008 3.466.383 lei 353.932 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 72 zile+13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 72 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,35%−2,86 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,24%+5,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,69×−0,42 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,59×+0,12 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 16,05%−8,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,08%−6,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 62,76%−5,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.254.714 lei−184.566 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,88×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,21×+0,45 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 51 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 6,13%−4,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 37 din 716 firme active cu bilanț depus (CAEN 4684)
Vechime relativămai veche decât 92% dintre cele 859 firme active din sector
SectorCAEN 4684 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FERBAT SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FERBAT SERV SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru FERBAT SERV SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FERBAT SERV SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 7754869, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995001473294. Firma a fost înființată la data de 4 octombrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 4684).

La ultima verificare, FERBAT SERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 45.169.709 lei și un rezultat net de 2.417.476 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FERBAT SERV SRL?

FERBAT SERV SRL (CUI 7754869) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă FERBAT SERV SRL în sectorul său?

FERBAT SERV SRL ocupă locul 37 din 716 firme active cu bilanț depus în CAEN 4684 (Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FERBAT SERV SRL față de firmele din același domeniu?

FERBAT SERV SRL este mai veche decât 92% dintre cele 859 firme active cu CAEN 4684.

Este FERBAT SERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FERBAT SERV SRL (CUI 7754869) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FERBAT SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FERBAT SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FERBAT SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FERBAT SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FERBAT SERV SRL plătitoare de TVA?

Da, FERBAT SERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FERBAT SERV SRL?

În anul 2025, FERBAT SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 45.169.709 lei și un număr mediu de 36 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FERBAT SERV SRL?

Firmoscop analizează FERBAT SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.