Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › M & N LUX SRL

M & N LUX SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Mun. Medgidia
CUI 7814456 · J1995002697136
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire M & N LUX SRL
Cod fiscal (CIF) RO7814456
Nr. Reg. Comerțului J1995002697136
Sediu social Str. Republicii, bl. RM3A, et. P, SPATIUL COMERCIAL NR.5, Mun. Medgidia, jud. CONSTANŢA
Telefon 0241823214

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SAVA MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.10.1995
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută M & N LUX SRL după CUI 7814456 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
1.234.291 lei
-23.0% vs 2024
Profit net 2025
-102.170 lei
-183.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.3%
Față de sectorpeste 17% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 71% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.470.755 lei20142015: 2.306.425 lei20152016: 2.174.932 lei20162017: 1.820.474 lei20172018: 1.705.905 lei20182019: 1.682.394 lei20192020: 1.226.428 lei20202021: 1.553.477 lei20212022: 1.733.497 lei20222023: 1.750.203 lei20232024: 1.612.989 lei20242025: 1.234.291 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.234.291 lei -102.170 lei 3
2024 1.612.989 lei 122.718 lei 4
2023 1.750.203 lei 306.027 lei 4
2022 1.733.497 lei 292.312 lei 4
2021 1.553.477 lei 208.992 lei 5
2020 1.226.428 lei 137.440 lei 5
2019 1.682.394 lei 214.950 lei 4
2018 1.705.905 lei 119.879 lei 8
2017 1.820.474 lei 37.383 lei 8
2016 2.174.932 lei 98.679 lei 8
2015 2.306.425 lei 180.645 lei 7
2014 2.470.755 lei 10.945 lei 13
2013 1.285.565 lei -77.120 lei 12
2012 666.187 lei -74.292 lei 5
2011 459.659 lei -17.033 lei 6
2010 377.782 lei -2.105 lei 6
2009 503.994 lei 2.571 lei 5
2008 578.667 lei 27.940 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 74 zile−46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 zile−86 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,28%−15,89 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,47%−11,6 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,78×+1,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,36×−0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -14,66%−28,87 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -10,78%−19,58 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,53%+11,6 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 411.430 lei+8.183 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,3×+0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,56×−0,73 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 143 zile+32 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,64%−17,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.134 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 74.238 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume18
Dintre care radiate (închise)9

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru M & N LUX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți M & N LUX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru M & N LUX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

M & N LUX SRL, cu sediul în Mun. Medgidia, are codul unic de înregistrare (CUI) 7814456, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995002697136. Firma a fost înființată la data de 25 octombrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, M & N LUX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.234.291 lei și un rezultat net de -102.170 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are M & N LUX SRL?

M & N LUX SRL (CUI 7814456) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă M & N LUX SRL în sectorul său?

M & N LUX SRL ocupă locul 9.134 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este M & N LUX SRL față de firmele din același domeniu?

M & N LUX SRL este mai veche decât 97% dintre cele 74.238 firme active cu CAEN 4941.

Este M & N LUX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare M & N LUX SRL (CUI 7814456) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este M & N LUX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, M & N LUX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în M & N LUX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru M & N LUX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este M & N LUX SRL plătitoare de TVA?

Da, M & N LUX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a M & N LUX SRL?

În anul 2025, M & N LUX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.234.291 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu M & N LUX SRL?

Firmoscop analizează M & N LUX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.