Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › AUTODIAS IMPEX SRL

AUTODIAS IMPEX SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 7849314 · J1995002065124
Fără probleme găsite Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AUTODIAS IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO7849314
Nr. Reg. Comerțului J1995002065124
Sediu social Cal. Turzii nr. 195, Mun. Cluj-Napoca, 400495
Telefon 0788233961

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.11.1995
CAEN4672 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AUTODIAS IMPEX SRL după CUI 7849314 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.033.103 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
908.851 lei
-7.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.1%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 305 de firme din Lucrări de ipsoserie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,6%.

Mărime față de sector16 angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 351 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.392.525 lei20142015: 2.869.020 lei20152016: 3.177.712 lei20162017: 3.439.464 lei20172018: 3.394.288 lei20182019: 3.500.281 lei20192020: 3.166.727 lei20202021: 3.934.115 lei20212022: 4.702.915 lei20222023: 5.099.369 lei20232024: 5.204.439 lei20242025: 5.033.103 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.033.103 lei 908.851 lei 16
2024 5.204.439 lei 976.837 lei 15
2023 5.099.369 lei 973.230 lei 15
2022 4.702.915 lei 877.470 lei 14
2021 3.934.115 lei 839.652 lei 14
2020 3.166.727 lei 412.347 lei 9
2019 3.500.281 lei 322.026 lei 8
2018 3.394.288 lei 379.872 lei
2017 3.439.464 lei 266.515 lei 8
2016 3.177.712 lei 297.038 lei 8
2015 2.869.020 lei 236.094 lei 8
2014 2.392.525 lei 82.929 lei 14
2013 2.542.404 lei 129.401 lei 13
2012 2.688.305 lei 223.783 lei 14
2011 2.622.331 lei 280.776 lei 14
2010 2.441.620 lei 284.505 lei 14
2009 2.520.013 lei 173.785 lei 14
2008 2.793.156 lei 203.891 lei 14

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 84 zile+62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile+2 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,06%−0,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 37,38%+27,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,68×−7,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,59×+0,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 46,45%+11,57 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 29,29%−2,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 63,06%−27,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 314.569 lei−32.394 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,62×−0,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 18,05×+1,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 20 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 26,64%−0,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 296 din 1.549 firme active cu bilanț depus (CAEN 4672)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 2.198 firme active din sector
SectorCAEN 4672 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)19
Valoare totală (2024–2025)1.057.181 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați2 · 1.674.324 lei

Autorități: SERVICIUL DE AMBULANTA AL JUDETULUI CLUJ

Achiziții directe (SEAP)47
Valoare totală (2024–2026)130.336 lei

Cumpărători: Ministerul Afacerilor Interne- Directia Generala Anticoruptie, Muzeul National de Istorie a Transilvaniei, SPITALUL CLINIC DE BOLI INFECTIOASE CLUJ

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 7 august 2026Schimbare obiect de activitate (CAEN): 4531 · Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule → 4672 · Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
  • 7 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/2065/1995 → J1995002065124

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AUTODIAS IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AUTODIAS IMPEX SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru AUTODIAS IMPEX SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AUTODIAS IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 7849314, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995002065124. Firma a fost înființată la data de 7 noiembrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice (CAEN 4672).

La ultima verificare, AUTODIAS IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.033.103 lei și un rezultat net de 908.851 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AUTODIAS IMPEX SRL?

AUTODIAS IMPEX SRL (CUI 7849314) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 29 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă AUTODIAS IMPEX SRL în sectorul său?

AUTODIAS IMPEX SRL ocupă locul 296 din 1.549 firme active cu bilanț depus în CAEN 4672 (Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AUTODIAS IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

AUTODIAS IMPEX SRL este mai veche decât 91% dintre cele 2.198 firme active cu CAEN 4672.

Este AUTODIAS IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AUTODIAS IMPEX SRL (CUI 7849314) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AUTODIAS IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AUTODIAS IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AUTODIAS IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AUTODIAS IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AUTODIAS IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, AUTODIAS IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AUTODIAS IMPEX SRL?

În anul 2025, AUTODIAS IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.033.103 lei și un număr mediu de 16 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AUTODIAS IMPEX SRL?

Firmoscop analizează AUTODIAS IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.