Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › MOARA CIBIN SA

MOARA CIBIN SA

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 785205 · J1991000089326
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MOARA CIBIN SA
Cod fiscal (CIF) RO785205
Nr. Reg. Comerțului J1991000089326
Sediu social Şos. Alba Iulia nr. 70, Mun. Sibiu, 550052
Telefon 0269229651

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BADIU ANGELA · reprezentant al persoanei juridiceTOPÎRCEAN IOAN · administratorŞTEFAN GHEORGHE · administratorURECHE MIRCEA · administratorTĂRĂŞĂSCU CĂTĂLIN CRISTIAN · administratorBLEOCA ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1992
CAEN1061 · Fabricarea produselor de morărit
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Cine deține firma

AcționarDeținere
SC BOROMIR IND SRL loc. RAMNICU VALCEA jud. VALCEA86,73%
Pers.Fizice13,20%
Pers.Juridice0,07%

Depozitarul Central publică deținerile de la 10% în sus; restul apar cumulat, ca „Pers. Fizice” și „Pers. Juridice”.

Cum arăta în 31 decembrie 2006
AcționarDeținere
SC BOROMIR IND SRL71,56%
Pers.Fizice28,43%
Pers.Juridice0,01%

Depozitarul Central · structura la 31 decembrie 2025

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MOARA CIBIN SA după CUI 785205 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
251.262.662 lei
+4.0% vs 2024
Profit net 2025
19.158.397 lei
-1.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă7.6%
Față de sectorpeste 76% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 217 de firme din Fabricarea produselor de morărit care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,4%.

Mărime față de sector465 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 255 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 132.330.715 lei20142015: 115.371.748 lei20152016: 109.755.415 lei20162017: 102.812.634 lei20172018: 107.083.321 lei20182019: 109.686.357 lei20192020: 111.114.523 lei20202021: 198.643.038 lei20212022: 290.388.122 lei20222023: 247.574.934 lei20232024: 242.205.987 lei20242025: 251.262.662 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 251.262.662 lei 19.158.397 lei 465
2024 242.205.987 lei 19.405.505 lei 483
2023 247.574.934 lei 11.726.155 lei 427
2022 290.388.122 lei 8.825.528 lei 419
2021 198.643.038 lei 5.908.482 lei 421
2020 111.114.523 lei 3.811.671 lei 144
2019 109.686.357 lei 3.138.109 lei 148
2018 107.083.321 lei 1.706.299 lei 146
2017 102.812.634 lei 1.132.877 lei 158
2016 109.755.415 lei 5.713.852 lei 178
2015 115.371.748 lei 1.111.137 lei 238
2014 132.330.715 lei -660.001 lei 228
2013 132.243.028 lei -8.375.425 lei 208
2012 104.462.242 lei 538.002 lei 216
2011 102.856.829 lei 2.147.783 lei 217
2010 72.785.084 lei 333.065 lei 226
2009 62.234.317 lei 2.105.006 lei 229
2008 87.997.821 lei 209.058 lei 191

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 183 zile+31 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 86 zile+18 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,62%−0,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 50,42%+3,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,98×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,04×+0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 15,81%−2,16 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,66%−1,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 48,47%−2,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 540.350 lei+38.888 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,01×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,28×+0,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 36 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 8,8%−1,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5 din 453 firme active cu bilanț depus (CAEN 1061)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 1.441 firme active din sector
SectorCAEN 1061 · Fabricarea produselor de morărit →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)24
Valoare totală (2025–2026)23.771.224 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați4 · 80 lei

Autorități: ADMINISTRATIA NATIONALA A REZERVELOR DE STAT SI PROBLEME SPECIALE

SEAP — contracte atribuite · 2025–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume133
Dintre care radiate (închise)63

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MOARA CIBIN SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MOARA CIBIN SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru MOARA CIBIN SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MOARA CIBIN SA, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 785205, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000089326. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor de morărit (CAEN 1061).

La ultima verificare, MOARA CIBIN SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 251.262.662 lei și un rezultat net de 19.158.397 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MOARA CIBIN SA?

MOARA CIBIN SA (CUI 785205) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă MOARA CIBIN SA în sectorul său?

MOARA CIBIN SA ocupă locul 5 din 453 firme active cu bilanț depus în CAEN 1061 (Fabricarea produselor de morărit), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MOARA CIBIN SA față de firmele din același domeniu?

MOARA CIBIN SA este mai veche decât 94% dintre cele 1.441 firme active cu CAEN 1061.

Este MOARA CIBIN SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare MOARA CIBIN SA (CUI 785205) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MOARA CIBIN SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MOARA CIBIN SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MOARA CIBIN SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MOARA CIBIN SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MOARA CIBIN SA plătitoare de TVA?

Da, MOARA CIBIN SA este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MOARA CIBIN SA?

În anul 2025, MOARA CIBIN SA a raportat o cifră de afaceri de 251.262.662 lei și un număr mediu de 465 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MOARA CIBIN SA?

Firmoscop analizează MOARA CIBIN SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.