Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › IOWEMED SA

IOWEMED SA

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 7897273 · J1995002920135
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IOWEMED SA
CUI 7897273
Nr. Reg. Comerțului J1995002920135
Sediu social Bld. Alexandru Lăpuşneanu nr. 188A, Mun. Constanţa
Telefon 0241511145

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CÎRSTINA FLORINELA-ADINA · administratorTRUȘCĂ TEODORA · administratorGRIGORE EDUARD-FELICIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.11.1995
CAEN8622 · Activități de asistență medicală specializată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IOWEMED SA după CUI 7897273 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2025
19.512.962 lei
+33.0% vs 2024
Profit net 2025
-210.319 lei
+89.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.1%
Față de sectorpeste 7% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 12.413 de firme din Activități de asistență medicală specializată care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 40,5%.

Mărime față de sector81 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.804 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 6.034.714 lei20142015: 3.306.373 lei20152016: 3.230.288 lei20162017: 2.952.618 lei20172018: 2.171.081 lei20182019: 5.584.798 lei20192020: 12.491.130 lei20202021: 12.513.751 lei20212022: 10.332.890 lei20222023: 12.612.966 lei20232024: 14.679.270 lei20242025: 19.512.962 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 19.512.962 lei -210.319 lei 81
2024 14.679.270 lei -1.959.432 lei 86
2023 12.612.966 lei -4.789.237 lei 83
2022 10.332.890 lei -2.337.080 lei 62
2021 12.513.751 lei 1.158.714 lei 70
2020 12.491.130 lei 162.074 lei 78
2019 5.584.798 lei -562.387 lei 93
2018 2.171.081 lei -1.000.795 lei 43
2017 2.952.618 lei 72.968 lei 36
2016 3.230.288 lei 500.414 lei 40
2015 3.306.373 lei 178.537 lei 48
2014 6.034.714 lei 260.587 lei 29
2013 8.593.587 lei 397.221 lei 129
2012 9.028.077 lei 667.632 lei 136
2011 7.526.109 lei 199.238 lei 116
2010 7.313.342 lei 743.638 lei 110
2009 5.544.965 lei 359.684 lei 93
2008 5.363.219 lei 187.766 lei 98

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 51 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 93 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,08%+12,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 11,39%+3,35 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 8,78×−3,66 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,13× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -0,98%+8,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,88%+7,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 89,11%−2,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 240.901 lei+70.212 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,81×+0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 31×−27,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -1,06%+10,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 89 din 13.074 firme active cu bilanț depus (CAEN 8622)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 16.311 firme active din sector
SectorCAEN 8622 · Activități de asistență medicală specializată →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)53
Valoare totală (2024–2026)225.668 lei

Cumpărători: SERVICIUL DE AMBULANTA JUDETEAN CONSTANTA, CLUBUL SPORTIV MUNICIPAL CONSTANTA, SERVICIUL PUBLIC DE GOSPODARIE COMUNALA TECHIRGHIOL

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume22
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IOWEMED SA

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IOWEMED SA? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru IOWEMED SA

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IOWEMED SA, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 7897273, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995002920135. Firma a fost înființată la data de 23 noiembrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

La ultima verificare, IOWEMED SA figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 19.512.962 lei și un rezultat net de -210.319 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IOWEMED SA?

IOWEMED SA (CUI 7897273) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă IOWEMED SA în sectorul său?

IOWEMED SA ocupă locul 89 din 13.074 firme active cu bilanț depus în CAEN 8622 (Activități de asistență medicală specializată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IOWEMED SA față de firmele din același domeniu?

IOWEMED SA este mai veche decât 98% dintre cele 16.311 firme active cu CAEN 8622.

Este IOWEMED SA o firmă activă?

Da, la ultima verificare IOWEMED SA (CUI 7897273) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IOWEMED SA în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IOWEMED SA nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IOWEMED SA?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IOWEMED SA, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IOWEMED SA plătitoare de TVA?

Nu, IOWEMED SA nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IOWEMED SA?

În anul 2025, IOWEMED SA a raportat o cifră de afaceri de 19.512.962 lei și un număr mediu de 81 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IOWEMED SA?

Firmoscop analizează IOWEMED SA pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.