Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › GESSY COM IMPEX 1001 SRL

GESSY COM IMPEX 1001 SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Sat Vlădiceasca Com. Snagov
CUI 7901293 · J23/1898/2002
Fără probleme găsite Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GESSY COM IMPEX 1001 SRL
Cod fiscal (CIF) RO7901293
Nr. Reg. Comerțului J23/1898/2002
Sediu social Sos. VLADICEASCA nr. 3, Sat Vlădiceasca Com. Snagov, jud. ILFOV, 77168
Telefon 0727382438

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

SIMION GENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 23.11.1995
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GESSY COM IMPEX 1001 SRL după CUI 7901293 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2025
89.945 lei
+28.0% vs 2024
Profit net 2025
24.910 lei
+158.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă27.7%
Față de sectorpeste 95% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 396.003 lei20142015: 588.926 lei20152016: 630.054 lei20162017: 951.162 lei20172018: 812.677 lei20182019: 879.614 lei20192020: 962.693 lei20202021: 1.084.971 lei20212022: 1.237.485 lei20222023: 817.286 lei20232024: 70.011 lei20242025: 89.945 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 89.945 lei 24.910 lei
2024 70.011 lei -42.714 lei
2023 817.286 lei -161.792 lei 1
2022 1.237.485 lei 97.800 lei 2
2021 1.084.971 lei 70.220 lei 2
2020 962.693 lei 26.084 lei 2
2019 879.614 lei 53.516 lei 2
2018 812.677 lei 20.384 lei 2
2017 951.162 lei 111.923 lei 2
2016 630.054 lei -38.906 lei 2
2015 588.926 lei 25.616 lei 2
2014 396.003 lei 6.297 lei 2
2013 367.153 lei -12.123 lei 2
2012 302.406 lei 6.131 lei 0
2011 221.624 lei 2.392 lei 2
2010 208.071 lei -26.483 lei 2
2009 338.287 lei 66.749 lei 2
2008 310.706 lei 12.941 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 828 zile−229 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 83 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,69%+88,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75%−7,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,33×+0,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier −1,7 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 36,63%+135,74 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,16%+26,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 25%+7,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,33× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 50,37%+88,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 31.048 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 91.201 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GESSY COM IMPEX 1001 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GESSY COM IMPEX 1001 SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru GESSY COM IMPEX 1001 SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GESSY COM IMPEX 1001 SRL, cu sediul în Sat Vlădiceasca Com. Snagov, are codul unic de înregistrare (CUI) 7901293, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/1898/2002. Firma a fost înființată la data de 23 noiembrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, GESSY COM IMPEX 1001 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 89.945 lei și un rezultat net de 24.910 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GESSY COM IMPEX 1001 SRL?

GESSY COM IMPEX 1001 SRL (CUI 7901293) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 31 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă GESSY COM IMPEX 1001 SRL în sectorul său?

GESSY COM IMPEX 1001 SRL ocupă locul 31.048 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GESSY COM IMPEX 1001 SRL față de firmele din același domeniu?

GESSY COM IMPEX 1001 SRL este mai veche decât 87% dintre cele 91.201 firme active cu CAEN 4711.

Este GESSY COM IMPEX 1001 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GESSY COM IMPEX 1001 SRL (CUI 7901293) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GESSY COM IMPEX 1001 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GESSY COM IMPEX 1001 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GESSY COM IMPEX 1001 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GESSY COM IMPEX 1001 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GESSY COM IMPEX 1001 SRL plătitoare de TVA?

Da, GESSY COM IMPEX 1001 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GESSY COM IMPEX 1001 SRL?

În anul 2025, GESSY COM IMPEX 1001 SRL a raportat o cifră de afaceri de 89.945 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GESSY COM IMPEX 1001 SRL?

Firmoscop analizează GESSY COM IMPEX 1001 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.