Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › UNO COM SRL

UNO COM SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Com. Ţigăneşti
CUI 7919398 · J34/496/1995
Fără probleme găsite Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UNO COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO7919398
Nr. Reg. Comerțului J34/496/1995
Sediu social IN CLADIREA SOCIETATII, Com. Ţigăneşti, jud. TELEORMAN, 147420
Telefon 0247330117

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

STOENICA C. NELU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.11.1995
CAEN4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UNO COM SRL după CUI 7919398 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
5.679.002 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
892.586 lei
-14.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă15.7%
Față de sectorpeste 80% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 95% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.724.856 lei20142015: 2.983.211 lei20152016: 3.998.535 lei20162017: 4.694.346 lei20172018: 5.069.043 lei20182019: 5.368.553 lei20192020: 5.625.924 lei20202021: 5.512.415 lei20212022: 5.590.218 lei20222023: 5.956.195 lei20232024: 6.167.794 lei20242025: 5.679.002 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 5.679.002 lei 892.586 lei 9
2024 6.167.794 lei 1.043.068 lei 9
2023 5.956.195 lei 1.028.614 lei 9
2022 5.590.218 lei 877.137 lei 9
2021 5.512.415 lei 641.670 lei 9
2020 5.625.924 lei 1.284.798 lei 10
2019 5.368.553 lei 103.607 lei 14
2018 5.069.043 lei 561.276 lei 13
2017 4.694.346 lei 521.525 lei 14
2016 3.998.535 lei 434.205 lei 14
2015 2.983.211 lei 332.893 lei 12
2014 1.724.856 lei 107.174 lei 11
2013 1.522.328 lei 87.825 lei 10
2012 1.299.462 lei 67.076 lei 10
2011 446.257 lei -50.761 lei 10
2010 522.493 lei -21.695 lei 7
2009 529.779 lei -24.759 lei 7
2008 503.738 lei -1.485 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 65 zile−1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 51 zile+9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,72%−1,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 45,91%+0,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,18× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,85× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 75,45%−2,59 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 40,81%−1,83 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 54,09%−0,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 631.000 lei−54.310 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,6×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,86×−3,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 46 zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 22,61%−1,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39 din 2.002 firme active cu bilanț depus (CAEN 4721)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 6.519 firme active din sector
SectorCAEN 4721 · Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UNO COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UNO COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru UNO COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UNO COM SRL, cu sediul în Com. Ţigăneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 7919398, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/496/1995. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate (CAEN 4721).

La ultima verificare, UNO COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 5.679.002 lei și un rezultat net de 892.586 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UNO COM SRL?

UNO COM SRL (CUI 7919398) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă UNO COM SRL în sectorul său?

UNO COM SRL ocupă locul 39 din 2.002 firme active cu bilanț depus în CAEN 4721 (Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UNO COM SRL față de firmele din același domeniu?

UNO COM SRL este mai veche decât 97% dintre cele 6.519 firme active cu CAEN 4721.

Este UNO COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare UNO COM SRL (CUI 7919398) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UNO COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UNO COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UNO COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UNO COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UNO COM SRL plătitoare de TVA?

Da, UNO COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UNO COM SRL?

În anul 2025, UNO COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.679.002 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UNO COM SRL?

Firmoscop analizează UNO COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.