Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › SANA RA SRL

SANA RA SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Mun. Carei
CUI 7924203 · J30/689/1995
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
Reorganizare judiciarăPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în reorganizare judiciară în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SANA RA SRL
Cod fiscal (CIF) RO7924203
Nr. Reg. Comerțului J30/689/1995
Sediu social Str. Căplenilor nr. 60, Mun. Carei, jud. SATU MARE, 445100
Telefon 0261 866833

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

CITR FILIALA CLUJ SPRL (FOSTA CASA DE INSOLVENŢĂ TRANSILVANIA FILIALA CLUJ SPRL) · administrator judiciar provizoriuSANA RA 2005 SRL · administrator specialSALA DUMITRU · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starereorganizare judiciară
CAEN3511 · Producția de energie electrică
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Reorganizare judiciară 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 14 decembrie 2020 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Satu Mare · dosar 1191/83/2020 14 decembrie 2020
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SANA RA SRL după CUI 7924203 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 52/100
Cifră de afaceri 2024
662.096 lei
+23.0% vs 2023
Profit net 2024
-1.139.389 lei
-21215.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-172.1%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 923 de firme din Producția de energie electrică din resurse regenerabile care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 31,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 60% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.600 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital20.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în reorganizare judiciară în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 590.117 lei20132014: 1.447.727 lei20142015: 176.482 lei20152016: 53.997 lei20162017: 2.176.666 lei20172018: 702.654 lei20182019: 516.133 lei20192020: 221.410 lei20202021: 253.033 lei20212022: 1.056.218 lei20222023: 538.776 lei20232024: 662.096 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 662.096 lei -1.139.389 lei 1
2023 538.776 lei 5.396 lei 1
2022 1.056.218 lei 5.090 lei 1
2021 253.033 lei -430.026 lei 1
2020 221.410 lei -19.615 lei 1
2019 516.133 lei 28.742 lei 8
2018 702.654 lei 18.870 lei 9
2017 2.176.666 lei 14.079 lei 7
2016 53.997 lei 13.111 lei 5
2015 176.482 lei 670.905 lei 3
2014 1.447.727 lei 1.774 lei 3
2013 590.117 lei 3.396 lei 1
2012 3.394.805 lei 16.938 lei 10
2011 2.875.356 lei 672.087 lei 13
2010 3.580.306 lei 860.468 lei 12
2009 3.787.130 lei 417.597 lei 10
2008 4.304.775 lei 163.317 lei 10

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13.328 zile−2.065 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5.183 zile−804 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -172,09%−173,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 66,67%+3,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,5×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 20,64×+10,81 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -97,25%−97,48 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -3,14%−3,16 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 3,23%−3,2 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 662.096 lei+123.320 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,02× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,84×+0,22 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 198 zile−27 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -62,42%−63,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 141 din 1.001 firme active cu bilanț depus (CAEN 3511)
Vechime relativămai veche decât 100% dintre cele 3.920 firme active din sector
SectorCAEN 3511 · Producția de energie electrică →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SANA RA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SANA RA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SANA RA SRL, cu sediul în Mun. Carei, are codul unic de înregistrare (CUI) 7924203, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/689/1995. Firma a fost înființată la data de 4 decembrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Producția de energie electrică (CAEN 3511).

La ultima verificare, SANA RA SRL figura cu procedură de reorganizare judiciară în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 662.096 lei și un rezultat net de -1.139.389 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SANA RA SRL?

SANA RA SRL (CUI 7924203) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma figurează în reorganizare judiciară în registrele oficiale.

Ce loc ocupă SANA RA SRL în sectorul său?

SANA RA SRL ocupă locul 141 din 1.001 firme active cu bilanț depus în CAEN 3511 (Producția de energie electrică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SANA RA SRL față de firmele din același domeniu?

SANA RA SRL este mai veche decât 100% dintre cele 3.920 firme active cu CAEN 3511.

Este SANA RA SRL o firmă activă?

Nu — SANA RA SRL figurează cu procedură de reorganizare judiciară în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este SANA RA SRL în insolvență?

La ultima verificare, SANA RA SRL (CUI 7924203) figura cu procedură de reorganizare judiciară în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în SANA RA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SANA RA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SANA RA SRL plătitoare de TVA?

Da, SANA RA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SANA RA SRL?

În anul 2024, SANA RA SRL a raportat o cifră de afaceri de 662.096 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SANA RA SRL?

Firmoscop analizează SANA RA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Energie în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.