Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › DELBIM SRL

DELBIM SRL

Înființată în 1995 · 30 ani vechime · Mun. Târgu Jiu
CUI 7942285 · J1995000683184
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DELBIM SRL
CUI 7942285
Nr. Reg. Comerțului J1995000683184
Sediu social Str. Unirii nr. 2A, et. 1, Mun. Târgu Jiu, jud. GORJ
Telefon 0253221588

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DUŢĂ-GRĂDINARU MAGDALENA · administratorSTĂNCULETE ADELA-BIANCA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.12.1995
CAEN8622 · Activități de asistență medicală specializată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DELBIM SRL după CUI 7942285 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
1.843.330 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
576.273 lei
+0.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.3%
Față de sectorpeste 40% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 12.413 de firme din Activități de asistență medicală specializată care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 40,5%.

Mărime față de sector9 angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 11.804 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 215.198 lei20142015: 391.773 lei20152016: 408.163 lei20162017: 575.878 lei20172018: 753.950 lei20182019: 799.245 lei20192020: 966.348 lei20202021: 1.218.338 lei20212022: 1.222.731 lei20222023: 1.462.355 lei20232024: 1.630.794 lei20242025: 1.843.330 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.843.330 lei 576.273 lei 9
2024 1.630.794 lei 573.618 lei 11
2023 1.462.355 lei 527.645 lei 10
2022 1.222.731 lei 449.275 lei 21
2021 1.218.338 lei 319.701 lei 24
2020 966.348 lei 288.768 lei 13
2019 799.245 lei 180.118 lei 13
2018 753.950 lei 212.304 lei 12
2017 575.878 lei 95.396 lei 13
2016 408.163 lei 141.965 lei 8
2015 391.773 lei 103.321 lei 7
2014 215.198 lei 37.213 lei 8
2013 181.207 lei 11.047 lei 6
2012 176.179 lei 12.489 lei 6
2011 232.524 lei 34.336 lei 6
2010 206.665 lei 8.709 lei 7
2009 150.861 lei -58.546 lei 7
2008 310.846 lei 60.605 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Finanțări publice încasate

SchemăPlătitPlățiPerioada
PNRR 78.712 lei 1 28 august 2025

Sume plătite din fonduri europene, fără cofinanțarea națională și fără TVA, deci valoarea proiectului e mai mare. Un grant încasat nu spune nimic despre puterea de plată de azi: verifică bilanțul și restanțele înainte de a stabili termenul.

Ministerul Investițiilor și Proiectelor Europene, tabloul PNRR, date la 30 iulie 2026

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 130 zile+74 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 81 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,26%−3,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 40,41%+15,77 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,47×−1,59 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,99×+0,66 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 86,71%+12,05 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 35,35%−20,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 40,77%−34,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 204.814 lei+56.560 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,13×−0,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 80,06×+50,01 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−7 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 57,31%−2,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.108 din 13.075 firme active cu bilanț depus (CAEN 8622)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 16.321 firme active din sector
SectorCAEN 8622 · Activități de asistență medicală specializată →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DELBIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DELBIM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru DELBIM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DELBIM SRL, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 7942285, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1995000683184. Firma a fost înființată la data de 8 decembrie 1995 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

La ultima verificare, DELBIM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.843.330 lei și un rezultat net de 576.273 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DELBIM SRL?

DELBIM SRL (CUI 7942285) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă DELBIM SRL în sectorul său?

DELBIM SRL ocupă locul 1.108 din 13.075 firme active cu bilanț depus în CAEN 8622 (Activități de asistență medicală specializată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DELBIM SRL față de firmele din același domeniu?

DELBIM SRL este mai veche decât 98% dintre cele 16.321 firme active cu CAEN 8622.

Este DELBIM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DELBIM SRL (CUI 7942285) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DELBIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DELBIM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DELBIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DELBIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DELBIM SRL plătitoare de TVA?

Nu, DELBIM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DELBIM SRL?

În anul 2025, DELBIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.843.330 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DELBIM SRL?

Firmoscop analizează DELBIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Gorj →

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.