Sari la conținut
FirmoscopFirmeSuceava › ROLING SERV-COM SRL

ROLING SERV-COM SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Mun. Vatra-Dornei
CUI 8028996 · J1996000010336
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROLING SERV-COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO8028996
Nr. Reg. Comerțului J1996000010336
Sediu social Str. Petreni nr. 49A, Mun. Vatra-Dornei, jud. SUCEAVA
Telefon 0742128663

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

IONESCU GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.01.1996
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROLING SERV-COM SRL după CUI 8028996 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
3.803.314 lei
+7.0% vs 2024
Profit net 2025
95.402 lei
-53.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.5%
Față de sectorpeste 46% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector8 angajați · peste 93% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.8×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.022.249 lei20142015: 1.238.113 lei20152016: 1.695.792 lei20162017: 1.965.451 lei20172018: 2.222.530 lei20182019: 2.315.970 lei20192020: 2.058.940 lei20202021: 2.371.374 lei20212022: 3.009.207 lei20222023: 3.272.077 lei20232024: 3.544.086 lei20242025: 3.803.314 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.803.314 lei 95.402 lei 8
2024 3.544.086 lei 203.238 lei 7
2023 3.272.077 lei 161.042 lei 7
2022 3.009.207 lei 163.457 lei 7
2021 2.371.374 lei 98.569 lei 7
2020 2.058.940 lei 58.085 lei 6
2019 2.315.970 lei 118.090 lei 8
2018 2.222.530 lei -86.580 lei 9
2017 1.965.451 lei 39.741 lei 9
2016 1.695.792 lei 18.418 lei 8
2015 1.238.113 lei 22.914 lei 7
2014 1.022.249 lei 377 lei 8
2013 399.081 lei 611 lei 5
2012 425.841 lei 325 lei 6
2011 387.219 lei 38.854 lei 5
2010 189.714 lei -43.624 lei 3
2009 328.705 lei 40 lei 3
2008 378.154 lei 10.953 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 34 zile−16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,51%−3,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 43,81%−1,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,28×+0,09 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,78×−0,06 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 21,03%−13,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 11,82%−7,21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 56,19%+1,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 475.414 lei−30.884 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,71×+1,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,17×−0,63 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 71 zile+8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,02%−3,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 608 din 10.662 firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 19.901 firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume212
Dintre care radiate (închise)157

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Vatra Dornei → Mun. Vatra-Dornei

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROLING SERV-COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROLING SERV-COM SRL? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru ROLING SERV-COM SRL

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROLING SERV-COM SRL, cu sediul în Mun. Vatra-Dornei, are codul unic de înregistrare (CUI) 8028996, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000010336. Firma a fost înființată la data de 15 ianuarie 1996 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, ROLING SERV-COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.803.314 lei și un rezultat net de 95.402 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROLING SERV-COM SRL?

ROLING SERV-COM SRL (CUI 8028996) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă ROLING SERV-COM SRL în sectorul său?

ROLING SERV-COM SRL ocupă locul 608 din 10.662 firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROLING SERV-COM SRL față de firmele din același domeniu?

ROLING SERV-COM SRL este mai veche decât 93% dintre cele 19.901 firme active cu CAEN 4712.

Este ROLING SERV-COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROLING SERV-COM SRL (CUI 8028996) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROLING SERV-COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROLING SERV-COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROLING SERV-COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROLING SERV-COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROLING SERV-COM SRL plătitoare de TVA?

Da, ROLING SERV-COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROLING SERV-COM SRL?

În anul 2025, ROLING SERV-COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.803.314 lei și un număr mediu de 8 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROLING SERV-COM SRL?

Firmoscop analizează ROLING SERV-COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Suceava →

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.