Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › PEDRO COM SRL

PEDRO COM SRL

Înființată în 1996 · 30 ani vechime · Sat Nedelea Com. Ariceştii Rahtivani
CUI 8066060 · J1996000088296
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PEDRO COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO8066060
Nr. Reg. Comerțului J1996000088296
Sediu social Str. PRINCIPALA nr. 358, Sat Nedelea Com. Ariceştii Rahtivani, jud. PRAHOVA, 107027
Telefon 0726142775

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ANDRONESCU PETRE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.01.1996
CAEN2540 · Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PEDRO COM SRL după CUI 8066060 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
459.291 lei
+20.0% vs 2024
Profit net 2025
-132.466 lei
+30.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-28.8%
Față de sectorpeste 6% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 901 de firme din Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector6 angajați · peste 88% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 850 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 83.354 lei20142015: 96.519 lei20152016: 123.832 lei20162017: 166.464 lei20172018: 196.097 lei20182019: 273.549 lei20192020: 321.384 lei20202021: 509.583 lei20212022: 424.593 lei20222023: 497.453 lei20232024: 383.857 lei20242025: 459.291 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 459.291 lei -132.466 lei 6
2024 383.857 lei -191.177 lei 6
2023 497.453 lei 49.509 lei 4
2022 424.593 lei -111.882 lei 5
2021 509.583 lei 120.983 lei 5
2020 321.384 lei 9.578 lei 5
2019 273.549 lei 13.171 lei 5
2018 196.097 lei 9.514 lei 5
2017 166.464 lei -25.649 lei 4
2016 123.832 lei 394 lei 4
2015 96.519 lei -29.976 lei 4
2014 83.354 lei -23.442 lei 4
2013 86.642 lei -3.153 lei 5
2012 130.087 lei -14.794 lei 6
2011 116.544 lei -11.957 lei 7
2010 143.857 lei -29.943 lei 6
2009 78.833 lei -56.365 lei 6
2008 128.141 lei -6.368 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 352 zile−41 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile−10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -28,84%+20,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 773,2%+515,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,13×−0,26 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -231,35%−112,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -673,2%−515,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 76.549 lei+12.573 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,02×+5,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 136,21×+30,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -21,09%+11,37 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 65 din 91 firme active cu bilanț depus (CAEN 2540)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 119 firme active din sector
SectorCAEN 2540 · Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PEDRO COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PEDRO COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PEDRO COM SRL, cu sediul în Sat Nedelea Com. Ariceştii Rahtivani, are codul unic de înregistrare (CUI) 8066060, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1996000088296. Firma a fost înființată la data de 29 ianuarie 1996 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor (CAEN 2540).

La ultima verificare, PEDRO COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 459.291 lei și un rezultat net de -132.466 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PEDRO COM SRL?

PEDRO COM SRL (CUI 8066060) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă PEDRO COM SRL în sectorul său?

PEDRO COM SRL ocupă locul 65 din 91 firme active cu bilanț depus în CAEN 2540 (Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PEDRO COM SRL față de firmele din același domeniu?

PEDRO COM SRL este mai veche decât 85% dintre cele 119 firme active cu CAEN 2540.

Este PEDRO COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PEDRO COM SRL (CUI 8066060) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PEDRO COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PEDRO COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PEDRO COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PEDRO COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PEDRO COM SRL plătitoare de TVA?

Da, PEDRO COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PEDRO COM SRL?

În anul 2025, PEDRO COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 459.291 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PEDRO COM SRL?

Firmoscop analizează PEDRO COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.