Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › WETTERBEST S.A.

WETTERBEST S.A.

Înființată în 1999 · 26 ani vechime · Orş. Băicoi
CUI 12347950 · J1999000843298
Fără probleme găsite Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Fără probleme găsite

Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Am calculat: poți acorda termen de plată. Câte zile și la ce plafon — în raportul complet, gratuit. Te anunțăm și dacă verdictul se schimbă.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WETTERBEST S.A.
Cod fiscal (CIF) RO12347950
Nr. Reg. Comerțului J1999000843298
Sediu social Str. Înfrăţirii nr. 142, Orş. Băicoi, jud. PRAHOVA
Telefon 024426833

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DIMITRIU ALINA · reprezentant al persoanei juridiceMORTIER PIETER JO J · administratorVAN DEN BOSSCHE DOMINIC FREDERIC V · administratorPÎRVU MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 02.11.1999
CAEN2540 · Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WETTERBEST S.A. după CUI 12347950 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2025
300.060.113 lei
-8.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.690.783 lei
+75.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.6%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdeblochează gratuit →
Plafon de credit orientativdeblochează gratuit →

Poți acorda un termen de plată obișnuit, cu contract semnat. Vezi câte zile și ce plafon — cont gratuit, verdictul rămâne al tău.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 83.062.010 lei20142015: 106.383.314 lei20152016: 126.687.501 lei20162017: 186.307.658 lei20172018: 232.582.172 lei20182019: 270.375.985 lei20192020: 302.940.828 lei20202021: 421.724.467 lei20212022: 367.083.445 lei20222023: 337.354.881 lei20232024: 325.686.730 lei20242025: 300.060.113 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 300.060.113 lei -1.690.783 lei 268
2024 325.686.730 lei -6.961.270 lei 275
2023 337.354.881 lei -21.359.858 lei 287
2022 367.083.445 lei -995.910 lei 300
2021 421.724.467 lei 52.157.816 lei 336
2020 302.940.828 lei 16.306.688 lei 341
2019 270.375.985 lei 5.324.252 lei 299
2018 232.582.172 lei 8.049.696 lei 275
2017 186.307.658 lei 8.458.640 lei 227
2016 126.687.501 lei 10.309.073 lei 175
2015 106.383.314 lei 5.464.664 lei 140
2014 83.062.010 lei 3.153.837 lei 118
2013 76.372.727 lei 2.408.284 lei 96
2012 60.284.582 lei 1.832.755 lei 80
2011 46.998.483 lei 3.533.552 lei 70
2010 35.909.974 lei 2.467.776 lei 61
2009 23.469.200 lei 2.122.247 lei 46
2008 12.930.886 lei 1.131.691 lei 36

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 64 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 22 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,56%+1,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,25%−0,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,84×+0,08 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,58× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -1,85%+5,62 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,13%+3,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 60,96%+1,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.119.627 lei−64.688 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor −0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,1×−0,92 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 89 zile+16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,44%+1,55 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4 din 91 firme active cu bilanț depus (CAEN 2540)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 119 firme active din sector
SectorCAEN 2540 · Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume58
Dintre care radiate (închise)11

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WETTERBEST S.A.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WETTERBEST S.A.? Verdictul e verde — arată-l pe site-ul tău, cu link spre datele oficiale. Sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Sigiliul Firmoscop pentru WETTERBEST S.A.

Pune sigiliul pe site-ul tău

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

WETTERBEST S.A., cu sediul în Orş. Băicoi, are codul unic de înregistrare (CUI) 12347950, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1999000843298. Firma a fost înființată la data de 2 noiembrie 1999 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor (CAEN 2540).

La ultima verificare, WETTERBEST S.A. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 300.060.113 lei și un rezultat net de -1.690.783 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WETTERBEST S.A.?

WETTERBEST S.A. (CUI 12347950) are verdict verde („Fără probleme găsite”) la verificarea din 30 august 2026. Am verificat starea juridică la Registrul Comerțului, starea fiscală la ANAF și bilanțurile: firma e în funcțiune, activă fiscal și fără probleme financiare. Dosarele din instanță și Buletinul Insolvenței se verifică live, în raportul complet.

Ce loc ocupă WETTERBEST S.A. în sectorul său?

WETTERBEST S.A. ocupă locul 4 din 91 firme active cu bilanț depus în CAEN 2540 (Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WETTERBEST S.A. față de firmele din același domeniu?

WETTERBEST S.A. este mai veche decât 81% dintre cele 119 firme active cu CAEN 2540.

Este WETTERBEST S.A. o firmă activă?

Da, la ultima verificare WETTERBEST S.A. (CUI 12347950) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este WETTERBEST S.A. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, WETTERBEST S.A. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în WETTERBEST S.A.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WETTERBEST S.A., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WETTERBEST S.A. plătitoare de TVA?

Da, WETTERBEST S.A. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WETTERBEST S.A.?

În anul 2025, WETTERBEST S.A. a raportat o cifră de afaceri de 300.060.113 lei și un număr mediu de 268 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WETTERBEST S.A.?

Firmoscop analizează WETTERBEST S.A. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Checklist de due diligence

Pașii de verificare pe care un verdict verde nu îi înlocuiește.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.